10:48 27.05.2021

Уряд планує вирішити питання виплат заборгованостей із пенсій для переселенців - Денісова

2 хв читати
Уряд планує вирішити питання виплат заборгованостей із пенсій для переселенців - Денісова

Пенсійний фонд розробив проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Порядку виплати пенсій для внутрішньо переміщених осіб та осіб, які відмовилися від цього статусу, проживаючи на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, цей документ дасть змогу вирішити питання виплати заборгованостей із пенсій для переселенців.

"Проектом акта передбачено, що пенсійні виплати за минулий період, у тому числі нараховані на виконання рішень суду, що набрали законної сили, здійснюються одержувачам пенсій або щомісячного довічного грошового утримання за окремою програмою, передбаченою у бюджеті Пенсійного фонду", - написала омбудсмен у Facebook у четвер.

Вона уточнила, що запропонований механізм погашення заборгованості з виплати пенсій поширюватиметься на осіб, які зареєстрували місце проживання і постійно проживають на контрольованій Україною території та відмовилися від довідки про взяття на облік ВПО, а також спадкоємців померлих пенсіонерів із ВПО, або тих, які проживали на окупованій території і не були взяті на пенсійний облік на контрольованій України території.

"За інформацією ПФУ, реалізація проекту акта потребуватиме видатків із Державного бюджету України в сумі 11 млрд грн. Планується, що виплати розпочнуться з 2022 року і триватимуть до кінця 2024 року", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що в Пенсійному фонді України налічується 76,7 млрд грн заборгованості з пенсійних виплат для осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях.

"Виплата цієї заборгованості потребує законодавчого врегулювання", - наголосила Денісова.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА