10:15 03.06.2021

Рішення про визнання особи олігархом ухвалює РНБО - президентський законопроект

2 хв читати
Рішення про визнання особи олігархом ухвалює РНБО - президентський законопроект

Президент України Володимир Зеленський запропонував, щоб рішення про визнання особи олігархом ухвалювала Рада національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабінету Міністрів, члена РНБО, Нацбанку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету.

Це визначено президентським законопроектом "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", текст якого розміщено на сайті Верховної Ради.

Рішення РНБО про визнання особи олігархом набуває чинності з дня офіційного опублікування указу президента про введення його в дію.

Згідно із законопроектом, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає трьом із чотирьох ознак: бере участь у політичному житті, має значний вплив на засоби масової інформації (ЗМІ), володіє активами в розмірі понад 1 млн прожиткових мінімумів для працездатних осіб, є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта природних монополій або монополіста на загальнодержавному товарному ринку.

Водночас розрахунок вартості активів здійснюється в сукупності за розмірами активів особи та суб'єктів господарювання, де вона виступає бенефіціаром, при цьому не враховуються активи, що належать особі в ЗМІ.

Особа вважається відповідною ознаці участі в політичному житті, якщо вона є президентом України, спікером Верховної Ради, заступником спікера, народним депутатом України, прем'єром, віце-прем'єром, міністром або його заступником, керівником іншого центрального органу виконавчої влади поза структурою Кабінету Міністрів України, главою Служби безпеки України, генеральним прокурором, головою Національного банку України, керівником постійно діючого допоміжного органу, створеного президентом.

Участю в політичному житті також вважається пов'язаність із такими особами, перебування на посадах у керівних органах політичних партій, фінансування діяльності партій, проведення політичний акцій.

Згідно із законопроектом, такою, що має значний вплив на ЗМІ, вважається особа, яка є бенефіціаром або контролером ЗМІ, або ж була бенефіціаром або контролером на дату набуття чинності закону, але втратила такий статус, в результаті чого бенефіціаром або контролером цього ЗМІ стала пов'язана особа, що не володіє бездоганною діловою репутацією.

Ознаками небездоганної ділової репутації фізичної особи є наявність у неї непогашеної судимості, позбавлення її судом права обіймати певні посади, несплата податків і зборів у великих розмірах, застосування до неї Україною та іншими державами (крім держав-агресорів) санкцій протягом останніх трьох років, внесення до переліку осіб, пов'язаних із терористичною діяльністю. Також ознаками небездоганної ділової репутації вважається придбання або намір придбати ЗМІ за ціною, суттєво нижчою за ринкову, або за рахунок непідтверджених коштів.

Порядок здійснення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) ЗМІ, згідно із законопроектом, затверджує Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У США "бустерну дозу" вакцини від COVID-19 отримують частіше, ніж перший компонент препарату

Зеленський затвердив Концепцію реформування Держспецзв'язку

У Міносвіти ухвалено рішення про переведення більшості вишів із 25 жовтня на канікули

Брюссель не фінансуватиме встановлення загороджувальних споруд на зовнішніх кордонах ЄС

Запит нардепа Неклюдова до президента на впровадження санкцій проти корпорації "Рошен" підтримали 153 парламентарії

На Донбасі після 11:00 було шість обстрілів із боку російських найманців, поранено ще одного військового

У Львові закрили чотири магазини за порушення правил карантину

У київському КП "Плесо" відбуваються обшуки у справі про заподіяння шкоди довкіллю

Меркель завершила свій останній саміт ЄС як канцлер ФРН

Польща засуджує проведення російського перепису населення в Криму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА