10:55 03.06.2021

Зеленський пропонує зобов'язати публічних держслужбовців подавати декларацію про контакти з олігархами

3 хв читати
Зеленський пропонує зобов'язати публічних держслужбовців подавати декларацію про контакти з олігархами

Президент України Володимир Зеленський пропонує зобов'язати публічних службовців подавати декларацію про контакти з олігархами, внесеними до відповідного реєстру.

Згідно з президентським законопроектом №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", публічний службовець після контактів з олігархом або його представником не пізніше наступного дня після такого спілкування має заповнити на офіційному веб-сайті Ради національної безпеки і оборони України декларацію про контакти.

Законопроект роз'яснює, що контактом вважається зустріч і розмова, зокрема проведені онлайн, будь-якого змісту.

Водночас особи, внесені до реєстру, і їх представники зобов'язані перед початком зустрічі або бесіди повідомляти публічним службовцям про факт внесення до реєстру відомостей про себе або осіб, яких вони представляють.

Обов'язок подання декларації про контакти поширюється на президента України, спікера Верховної Ради, його заступників, народних депутатів, прем'єра і віце-прем'єрів, міністра та його заступників, главу СБУ та його заступників, генерального прокурора і його заступників, голову Національного банку і його заступників.

Декларацію про контакти також зобов'язані заповнювати судді Конституційного Суду, судді, керівник постійно діючого утвореного президентом допоміжного органу і його заступники, голови та члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету, Рахункової палати, Центральної виборчої комісії, Вищої ради правосуддя та інших державних колегіальних органів.

Серед посадових осіб, зобов'язаних подавати декларацію про контакти - секретар Ради національної безпеки і оборони та його заступники, голови Державного комітету телебачення і радіомовлення та їх заступники, Фонду державного майна, Національного агентства з питань запобігання корупції, директори Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки та їх заступники.

Крім того, серед декларантів - уповноважений Верховної Ради з прав людини; державні службовці, які обіймають посади державної служби категорії "А"; голови місцевих державних адміністрацій, їх перші заступники і заступники; військовослужбовці Збройних сил України та інших військових формувань, яким присвоєно найвище військове звання; особи начальницького складу правоохоронних органів та співробітники інших органів, яким присвоєно найвище спеціальне звання.

Згідно із законопроектом, порушення обов'язку подання декларації про контакти є підставою для притягнення особи до політичної або дисциплінарної відповідальності.

Декларація про контакти має містити відомості про осіб, які подали інформацію, про внесених до реєстру олігархів і їх представників, з яким відбувся контакт, дату і місце бесіди і її короткий зміст.

У перехідних положеннях до законопроекту зазначено, що дію закону буде обмежено десятьма роками. Також, відповідно до перехідних положень, Кабінет Міністрів має в тримісячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність із законом після набуття ним чинності, а також забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність до закону.

Як повідомлялося, законопроект №5599 був внесений до Верховної Ради в середу, а його текст розміщено на сайті парламенту в четвер.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА