18:06 04.06.2021

Виплаті компенсацій за катастрофу рейсу PS752 має передувати притягнення винних до відповідальності - МЗС

3 хв читати
Виплаті компенсацій за катастрофу рейсу PS752 має передувати притягнення винних до відповідальності - МЗС

Обставини, за яких під Тегераном був збитий літак "Міжнародних авіаліній України" ("МАУ") рейсу PS752, мають бути встановлені до початку процесу виплати Іраном компенсацій, заявив спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"Кінцевою метою зусиль України й інших постраждалих держав мають стати забезпечення справедливості щодо жертв трагедії українського літака рейсу PS752 і їхніх родичів і неповторення такого злочину в майбутньому. Безумовно, питання виплати компенсацій - важливий елемент цього процесу. Водночас йому мають передувати встановлення усіх обставин збиття Іраном літака і притягнення винних до відповідальності. Лише після цього можна говорити про розмір грошових виплат", - сказав Ніколенко агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

Він наголосив, що конкретна сума компенсацій має стати результатом домовленості урядів усіх держав, громадяни яких загинули в авіакатастрофі, а не одностороннім рішенням.

"Очікуємо від Ірану добросовісного виконання домовленостей, досягнутих у рамках третього раунду консультацій 2-3 червня у Києві, а також попередніх двох раундів", - додав Ніколенко.

Раніше посол Ірану в Україні Манучехр Мораді повідомив, що під час третього туру переговорів між заступниками міністрів закордонних справ Ірану й України про збиття літака "МАУ" іранська делегація повідомила про свою готовність до виплати компенсацій українським сім'ям загиблих розміром $150 тис. за кожного загиблого.

Як повідомлялося, в середу і в четвер у Києві відбулися переговори щодо збитого під Тегераном літака "Міжнародних авіаліній України" рейсу PS752.

8 січня 2020 року пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії "МАУ", який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, був збитий у районі міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано-вранці 8 січня 2020 року. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН та Великої Британії.

Іранська влада 11 січня визнала, що іранські військові помилково збили Boeing. Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.

Наприкінці липня 2020 року в Києві відбулися переговори з іранською стороною щодо виплати компенсацій за збитий літак "МАУ". 20 жовтня Україна та Іран завершили другий раунд переговорів щодо збитого літака "МАУ" поблизу Тегерана.

5 січня 2021 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна отримала від Ірану проект технічного звіту стосовно обставин катастрофи літака Boeing 737 МАУ, яка сталася поблизу Тегерану 8 січня 2020 року.

У лютому ЗМІ оприлюднили аудіозапис, на якому людина, яку джерела впізнають як міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Заріфа, обговорює можливість того, що знищення рейсу PS752 було умисним актом. Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, що органи досудового розслідування та прокуратури України досліджують аудіозапис.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА