Інтерфакс-Україна
13:26 05.06.2021

Суд засудив до довічного ув'язнення бойовика "ДНР" , який керував обстрілом блокпоста під Волновахою

2 хв читати
Суд засудив до довічного ув'язнення бойовика "ДНР" , який керував обстрілом блокпоста під Волновахою

Куйбишевський районний суд Запорізької області заочно засудив до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна бойовика так званої "ДНР", який керував обстрілом блокпоста під Волновахою в січні 2015 року.

"Колегією суддів Куйбишевського районного суду Запорізької області винесено вирок, яким громадянина Ш. визнано винним у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 КК України і ч. 3 ст. 258 КК України, та з урахуванням ч. 1 ст. 70 КК України призначено покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна", - повідомляє прес-служба суду.

Під час судового розгляду було встановлено, що підсудний у квітні 2014 року, перебуваючи на непідконтрольній українській владі території Донецької області, вступив до терористичної організації "Донецька народна республіка", і в період з квітня 2014 року до травня 2015 року виконував обов'язки так званого "командира 1-го батальйону 5-ї Донецької ОМСБр "Оплот" 1-го АК МО терористичної організації "ДНР". У цій якості він брав участь у бойових діях проти сил і засобів українських військових підрозділів, задіяних у проведенні антитерористичної операції на Сході України, на території Донецької області.

"Крім того, громадянин Ш.13 січня 2015 року, на виконання злочинного наказу свого безпосереднього командування, керував обстрілом з реактивних систем залпового вогню по блокпосту біля міста Волноваха Донецької області, на якому були цивільні особи", - повідомляють в суді.

Винесеним вироком вирішено питання про заявлені цивільні позови потерпілих, з обвинуваченого Ш. стягнуто кошти в рахунок відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди на загальну суму 3 102 285 грн 88 коп.

Як повідомлялося, трагедія під Волновахою трапилася 13 січня 2015 року. В результаті Унаслідок обстрілу пасажирського автобуса загинули 12 осіб, ще 18 дістали поранень. Одразу після обстрілу бойовики повідомили, що нібито знищили український блокпост під Волновахою, де загинули 11 осіб. Пізніше повідомлення було видалено. Після цього незаконні збройні формування заявили, що непричетні до обстрілу автобуса під Волновахою. Водночас українські силовики і президент України Петро Порошенко звинуватили бойовиків у загибелі людей під Волновахою.

Повідомлення про підозру у вчиненні тяжкого злочину громадянину Росії, військовослужбовцю ЗС РФ, та громадянину України, причетним до скоєння теракту, було направлено в березні 2017 року. Матеріали у справі були передані українській делегації для подання в Міжнародному Суді ООН в Гаазі за позовом про притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму та дискримінації упродовж її незаконної агресії проти України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Силам Оборони вдалося потіснити ворога на Північно- Слобожанському напрямку – Генштаб

Зеленський відхилив територіальні вимоги Путіна, переказані Трампом – ЗМІ

Росіянам вдалося захопити Зелений Гай - Deep State

Путін запропонував заморозити фронт у Запорізькій та Херсонській областях в обмін на відхід України з Донбасу – журналіст із посиланням на джерело

Трамп підтримує план передачі території в обмін на мир в Україні – ЗМІ

Зустріч Коаліції охочих відбудеться в неділю

Туск: Гра за майбутнє України, безпеку Польщі та всієї Європи вступила у вирішальну фазу

Стармер: Вітаю відкритість Сполучених Штатів, разом з Європою, надати Україні надійні гарантії безпеки в рамках будь-якої угоди

Зеленський: Російська армія найближчими днями може спробувати посилити тиск і удари проти українських позицій

Трамп: Путін вимагає віддати йому весь Донбас – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА