07:29 08.06.2021

У Харкові помер останній Герой Радянського Союзу, що жив у місті

1 хв читати
У Харкові помер останній Герой Радянського Союзу, що жив у місті

У Харкові, в понеділок, 7 червня, на 99-му році життя помер останній Герой Радянського Союзу, що жив у місті, почесний громадянин Харкова, генерал-майор авіації Михайло Карпєєв.

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, міська рада та її виконавчий комітет висловлюють співчуття рідним і близьким Михайла Полікарповича.

"Сьогодні Харків втратив останнього Героя. Він був прикладом, символом Перемоги... З життя пішов один із найкращих. Харків пам'ятає, Михайло Полікарпович, і сумує. Дякую Вам!", - йдеться у співчутті секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова, міськради і його виконавчого комітету, опублікованого на офіційному сайті.

Він здійснив понад 300 бойових вильотів, із них 100 на літаках ІЛ-2 зі знищенням ворожої техніки і живої сили противника, 100 - на розвідку і 110 - для зв'язку з партизанами. Він брав участь у визволенні Харкова. У неповних 23 роки отримав звання Героя Радянського Союзу.

Після війни Карпєєв викладав у Качинському авіаційному училищі, Ворошиловградському вищому військовому училищі, Харківському вищому військовому авіаційному училищі льотчиків, пізніше - працював інженером на Харківському тракторному заводі.

Михайло Карпєєв також був нагороджений орденом Леніна, медаллю "Золота зірка", двома орденами Червоного Прапора, двома орденами Вітчизняної війни І ступеня, орденом Олександра Невського, орденом Богдана Хмельницького, орденом "За службу Батьківщині в Збройних Силах" і майже 30 медалями.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА