Інтерфакс-Україна
15:25 08.06.2021

За час роботи НАБУ до кримінальної відповідальності притягнуто шістьох міністрів і їх заступників, 11 керівників центральних органів виконавчої влади та 65 суддів - Ситник

2 хв читати
За час роботи НАБУ до кримінальної відповідальності притягнуто шістьох міністрів і їх заступників, 11 керівників центральних органів виконавчої влади та 65 суддів - Ситник

За час роботи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) до кримінальної відповідальності було притягнуто шістьох міністрів і їх заступників, 11 керівників центральних органів виконавчої влади та понад 65 суддів, повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

"Якщо говорити коротко про ті результати, які були зроблені спільно прокурорами, детективами і вже суддями, то за той короткий проміжок часу, який ми існуємо, до кримінальної відповідальності притягнуто шістьох міністрів і їх заступників, 11 керівників центральних органів виконавчої влади, більше ніж 65 суддів. Це, думаю, є величезною проблемою для політичної еліти і, відповідно, це викликає певну реакцію у вигляді спроб якимось чином зупинити цю роботу. Ці спроби стосуються не тільки Антикорупційного бюро, а взагалі антикорупційної системи", - сказав Ситник на конференції Democracy in action: Zero corruption conference у вівторок.

Він пояснив спроби позбавити його посади тим, що, незважаючи на те, що минуло багато часу після Революції гідності, створення антикорупційних органів, політична еліта не готова до того, що в країні функціонує система, яка притягає до відповідальності за корупцію, "незалежно від того, де ти працюєш, до якої політичної сили належиш і яку посаду обіймаєш".

"За шість років роботи ми спрямовували свої запити про міжнародну допомогу до 75 країн світу. Можна тільки уявити масштаб української корупції та кількість країн, які якось були причетні до корупційних потоків. Традиційно, найбільше ми скеровуємо запитів у Німеччину, Велику Британію, США, Латвію та інші країни", - пояснив Ситник.

Директор НАБУ зазначив, що за кордоном заарештовано більше ніж $120 млн, 8 млн євро, понад 3 млн швейцарських франків.

"Це серйозні суми, які можна було б повернути в Україну", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Одну людину поранено внаслідок атаки ворожого дрона у Запорізькій області – ОВА

Прем'єр-міністр Фінляндії засудив спроби адміністрації США пом'якшити санкційнй законопроєкт – ЗМІ

Рубіо наполягає на важливості продовження переговорів України та РФ - Держдеп

Папа Лев XIV виступив за узгодження екуменічної дати Великодня для всіх християн - ЗМІ

Точицький попередив про фейковий документ щодо призупинення ексгумації загиблих поляків

Новообраний президент Польщі має застереження до прискореного вступу України до ЄС – ЗМІ

Один з постраждалих внаслідок ворожого авіаудару по Харкову помер, ще двоє - у вкрай важкому стані – Синєгубов

Сили оборони відбили з початку доби 155 ворожих атак - Генштаб

Тиск може примусити Росію стати реалістом у процесі перемовин - Зеленський

Одна людина загинула і двоє постраждало через ворожий обстріл у Херсонській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА