19:35 14.06.2021

Лідери країн НАТО домовилися про розробку нової стратегічної концепції

2 хв читати
Лідери країн НАТО домовилися про розробку нової стратегічної концепції

Учасники саміту НАТО в понеділок обговорили створення нової стратегічної концепції альянсу та домовилися запросити генсека Єнса Столтенберга керувати цим процесом.

"Ми домовилися попросити генсека очолити процес із розробки наступної стратегічної концепції", - йдеться в комюніке за підсумками саміту НАТО.

У документі наголошується, що союзники з НАТО проведуть переговори щодо нової концепції, а потім її узгодять під час постійної сесії альянсу. Лідери країн НАТО, як очікується, затвердять нову концепцію альянсу на саміті наступного року.

Напередодні Білий дім повідомив, що "союзники альянсу домовляться переглянути стратегічну концепцію НАТО" з урахуванням політики Росії і викликів із боку Китаю.

"Концепція має враховувати агресивну політику і дії Росії, а також виклики з боку Китайської Народної Республіки щодо нашої колективної безпеки, процвітання і цінностей", - ідеться в документі Білого дому.

Ба більше, союзники з НАТО висловили прихильність "розробці нових військових концепцій і стратегій, які зміцнюють стримування" альянсу, а також обороноздатність у відповідь на "загрози з боку Росії" та інших країн.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг наприкінці минулого тижня заявив, що Північноатлантичному альянсу потрібно розробити нову стратегічну концепцію, оскількт нинішня, схвалена в 2010 році, вже не враховує сучасних геополітичних реалій.

За його словами, НАТО наразі стикається з новими викликами у сфері безпеки.

"Ми стали стикатися з новими викликами у сфері безпеки (...). І в тому, що стосується наших відносин із Росією, ми нині перебуваємо на найнижчому рівні з часів холодної війни" - заявив Столтенберг.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА