14:12 15.06.2021

Майже половина українців планує рано чи пізно вакцинуватися проти коронавірусу - опитування центру Разумкова

3 хв читати
Майже половина українців планує рано чи пізно вакцинуватися проти коронавірусу - опитування центру Разумкова

Майже кожен другий українець планує вакцинуватися проти коронавірусу, водночас 19% громадян мають намір зробити це найближчим часом, ще стільки ж - планують зробити щеплення пізніше, і ще 10% вакцинуватимуться лише тоді, коли їм доведеться це зробити з формальних причин. Про це свідчать результати опитування "Ставлення громадян України до вакцинації проти COVID-19", проведеного Центром Разумкова з 21 до 26 травня.

Повідомляється, що порівняно з березнем 2021 року частка респондентів, які відповіли, що не мають наміру робити щеплення проти коронавірусу, зменшилася з 51,5% до 43%.

Водночас із 12% до 19% зросла частка тих, хто має намір зробити його в найближчому майбутньому (або вже зробили таке щеплення), з 16% до 19% - частка тих, хто має намір вакцинуватися, але пізніше, і 10% (стільки ж, як і в березні) мають намір це зробити тільки тоді, коли це буде потрібно з формальних вимогах (наприклад для поїздки за кордон).

Чим старші респонденти, тим частіше вони висловлюють відсутність бажання робити щеплення (їх частка зростає від 38% серед тих, кому від 18 до 29 років, до 51% серед тих, кому 60 і більше років).

Серед тих, хто не відмовляється від наміру робити щеплення проти COVID-19, 59% готові робити його тільки за умови, що воно буде безоплатним (це більше, ніж у березні, на 7%), 23% із них готові платити за щеплення, а ще 6% готові платити за те, щоб вакцинуватися позачергово. Чим старші респонденти, тим частіше вони відповідають, що готові вакцинуватися тільки безоплатно (частка таких зростає від 49% серед тих, кому від 18 до 29 років, до 77% серед тих, кому 60 і більше років).

Ті респонденти, які не мають наміру робити щеплення, частіше це мотивують тим, що, на їхню думку, вакцини, які застосовуються в Україні, недостатньо ефективні й безпечні, але "якоюсь іншою" вакциною вони готові зробити щеплення (таку відповідь дають 31% тих, хто не має наміру робити щеплення).

Хоча, порівняно з березнем, частка тих, хто не довіряє вакцині, зменшилася (тоді вона становила 45% тих, хто відмовлявся від щеплення). 30% із них мотивують свою відмову тим, що на їхню думку, ризики від вакцинації перевищують ризики від самої хвороби, 15% - тим, що вже перехворіли на коронавірус, 12% мають медичні протипоказання, 7,5% вважають, що ймовірність того, що вони захворіють на COVID-19, дуже низька.

Дослідження проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 21 до 26 травня 2021 року методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів.

Було опитано 2 017 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.

Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Дослідження проводили за фінансової підтримки представництва "Фонду Фрідріха Науманна за свободу" в Україні.

Джерело: https://razumkov.org.ua/napriamky/sotsiologichni-doslidzhennia/stavlennia-gromadian-ukrainy-do-vaktsynatsii-vid-covid19-traven-2021r

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єрмак очолив президію Конгресу місцевих та регіональних влад

ДБР заарештувало 45 об'єктів нерухомого майна ФПУ, яке планували незаконно продати

У Києві розробляють алгоритм упровадження спецперепусток для проїзду в транспорті на випадок локдауну - Поворозник

Музичний "Рейвах Прайд" відбудеться на підтримку прав не лише ЛГБТ-спільноти, а й усіх груп, які зазнають дискримінації, - організатори

Жертвами лісових пожеж на півдні Туреччини стали три людини, майже 60 госпіталізовані

В авіакатастрофі біля Коломиї загинули два громадянина США, громадянин Великої Британії та українець - поліція

Екс-міністра фінансів Данилюка виключено з конкурсу на голову БЕБ через ненострифікацію диплома МБА Університету Індіани

Зеленський підписав указ про святкування в Україні Дня молоді 12 серпня

Українські прикордонники на навчаннях Cossack mace - 2021 відпрацювали відновлення контролю над кордоном за підтримки ЗСУ та партнерів із НАТО

Суд відсторонив від посад і взяв під домашній арешт керівництво АРМА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА