17:42 19.06.2021

Ібрахім Раїсі переміг на виборах президента Ірану - результати голосування

2 хв читати
Ібрахім Раїсі переміг на виборах президента Ірану - результати голосування

Голова Верховного Суду Ірану Ібрахім Раїсі обраний президентом країни за підсумками виборів, повідомляє "Мехр" з посиланням на заяву глави МВС Ірану Абдолрезі Рахмані Фазлі.

Раїсі набрав значно більше голосів, ніж проє його суперників. За Раїсі проголосували 17,9 млн осіб, це майже 62% виборців.

Троє його конкурентів сильно відстали від нього, найближчий суперник Мохсен Резаї отримав близько 3,4 млн голосів, ще двоє кандидатів - значно менше.

Явка на виборах становить 48,8%. Проголосували на виборах понад 28,9 млн осіб. Голосували іранці на 67 тис. виборчих дільницях у містах і 75 тис. дільницях у сільській місцевості.

60-річний ультраконсерватор Раїсі з 2019 року обіймає посаду глави судової влади Ірану, до цього він був генпрокурором. Він має найвище звання шиїтського духовенства.

Раїсі перебуває під американськими санкціями, зокрема, за можливу участь у 1980-х роках у переслідуванні та стратах політв'язнів. Політик під час передвиборчої кампанії обіцяв боротися проти злиднів та корупції, побудувати за чотири роки 4 млн нових будинків і створити "народний уряд заради сильного Ірану".

У 2017 році Раїсі вже робив спробу стати президентом, проте програв Хасану Рухані.

Раїсі в минулому жорстко критикував угоду щодо іранського атому, укладену Іраном з "шісткою" міжнародних посередників. Однак тепер він, як і інші кандидати, висловлює готовність виконувати параметри угоди, якщо в неї повернуться США.

Раїсі народився в 1960 році, потім отримав релігійну освіту. Однак незабаром почав працювати в правовій системі, в 1985 році його призначили заступником прокурора Тегерана, через чотири роки він очолив столичну прокуратуру.

У 2004 році він обійняв посаду заступника прокурора Ірану, а в 2014-му – генпрокурора країни. У 2019 році він став головою судової влади Ірану.

Президента Ірану обирають на чотири роки. Для перемоги кандидату потрібно набрати щонайменше 50% плюс один голос. Згідно із законом, президента мають обирати з релігійно-політичних діячів, що відповідають таким вимогам: іранське походження, громадянство Ірану, організаційні здібності, гідна біографія і побожність, релігійність, віра в основи, на яких побудована Ісламська Республіка Іран і приналежність до офіційної релігії країни.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА