07:29 20.06.2021

У Вірменії відбудуться позачергові парламентські вибори

2 хв читати
У Вірменії відбудуться позачергові парламентські вибори

Позачергові парламентські вибори пройдуть у Вірменії в неділю, 20 червня, в ході яких 25 політичних сил будуть боротися за право формування нового уряду.

За останніми даними поліції республіки, в виборчі списки внесено 2 млн 578 тис. 678 осіб. Порогу явки на виборах немає. Голосування проводиться виключно на території Вірменії. Прохідний бар'єр для партійних блоків - 7%, для партій - 5%.

У виборах беруть участь 21 партія і чотири блоки.

У виборах беруть участь сформований партіями екс-президента Вірменії Сержа Саргсяна і екс-директора Служби нацбезпеки Артура Ванецяна "Республіканська" і "Вітчизна" блок "Маю честь" (кандидат на пост прем'єра - Ванецян); сформований екс-президентом Робертом Кочаряном, партіями "Відроджувана Вірменія" і "Дашнакцутюн" блок "Вірменія" (кандидат на пост прем'єра - Кочарян); сформований політологом Левоном Шириняном і депутатом парламенту Арманом Бабаджаняном "Блок демократів "Ширинян-Бабаджанян" (кандидат на пост прем'єра - Бабаджанян); сформований політологом Андріасом Гукасяном і главою партії "Національно-демократичний союз" Аршаком Садояном блок "Вільна Батьківщина" (кандидат на пост прем'єра - Гукасян).

Останні два блоки виступають за зміну зовнішньополітичного курсу Вірменії в бік Заходу.

У виборах також візьмуть участь очолювана в.о. прем'єр-міністра Ніколом Пашиняном партія "Громадський договір", очолювана першим президентом Вірменії Левоном Тер-Петросяном партія "Вірменський національний конгрес", очолювана депутатом парламенту Вірменії Едмоном Марукяном партія "Світла Вірменія", очолювана одним з найбільших вірменських бізнесменів Гагиком Царукяном партія "Процвітаюча Вірменія".

У виборах візьмуть участь партія "Справедлива Вірменія", національно-християнська партія "Пробудження", партії "Свобода", "Єдина Родина", "Всевірменська національна державність", "Наш будинок Вірменія", "Республіка", "Вірменська Батьківщина", Демократична партія Вірменії, партія "Національно-консервативний рух 5165", соціал-демократична партія "Рішення громадянина", партії "Національна повістка", "Підйом", Ліберальна партія, Європейська партія Вірменії, партії "Національно-демократичний полюс", "Суверенна Вірменія" .

Опитування вірменського представництва Gallup International Association, проведене в п'ятницю, показало, що 51,1% респондентів заявили про обов'язкову участь у виборах.

За блок "Вірменія" на чолі з Кочаряном готові проголосувати 28,7% виборців, за партію Пашиняна ''Цивільний договір'' - 25,2%. За блок Ванецяна "Маю честь" - 10,8%, за партію ''Процвітаюча Вірменія '' - 5,4%, за партію "Світла Вірменія" - 5,2%.

Згідно з опитуванням, у партії Пашиняна високий рівень підтримки в сільській місцевості - 32,9%, найнижчий в Єревані - 16,4%. Блок на чолі з Кочаряном не дуже популярний в сільських громадах - 18%, проте лідирує в Єревані - 35%.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський змінив начальника Генштабу ЗС України, командувача десантно-штурмових військ Збройних сил і командувача ООС

Загиблі в авіакатастрофі біля Коломиї іноземці були хасидами

М'янма може стати джерелом необмеженого поширення COVID-19 у регіоні

МТСБУ ініціює збільшення максимальних страхових виплат за ОСЦПВ

Байден заявив, що провів зустріч із Тихановською

Зеленський увів до складу РНБО Залужного замість Хомчака, призначеного першим заступником секретаря РНБО

Україна укладе з США угоду про проекти щодо розробок та випробувань військової техніки - Міноборони

За фактом аварії літака в Івано-Франківській області розпочато кримінальне провадження

ЮНЕСКО підтвердив кордони і режими буферної зони Софійського собору та Києво-Печерської лаври

Влада Норвегії через штам "дельта" COVID-19 знову відклала скасування більшості обмежень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА