07:47 21.06.2021

Партія Пашиняна з 53,92% перемогла на парламентських виборах у Вірменії після підрахунку 100% голосів, блок Кочаряна набрав 21,04%

2 хв читати
Партія Пашиняна з 53,92% перемогла на парламентських виборах у Вірменії після підрахунку 100% голосів, блок Кочаряна набрав 21,04%

Партія в.о. прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна "Громадянський договір" перемогла на дострокових виборах до парламенту після підрахунку голосів з усіх 2008 виборчих дільниць.

За даними ЦВК Вірменії, за підрахунками 1 млн 281 тис. 911 голосів (100% виборців), партія Пашиняна набрала 53,92%, блок екс-президента Вірменії Роберта Кочаряна "Вірменія" - 21,04%.

Сформований навколо Республіканської партії екс-президента Вірменії Сержа Саргсяна і партії "Вітчизна" колишнього глави Служби нацбезпеки Артура Ванецяна блок "Маю честь" набрав 5,23%.

Прохідним бар'єром для партій є 5%, для блоків - 7%.

Згідно з Виборчим кодексом, якщо прохідний бар'єр долають лише дві політичні сили, то мандати отримає третя сила, що не подолала бар'єр (блок або партія), яка набрала найбільшу кількість голосів.

Цією силою є блок "Маю честь".

Очолювана одним із найбільших вірменських підприємців Гагиком Царукяном партія "Процвітаюча Вірменія" набрала 3,96% голосів і не подолала прохідний бар'єр.

У новому парламенті не буде і партії "Світла Вірменія" на чолі з Едмоном Марукяном, яка набрала 1,22% голосів.

Дострокові парламентські вибори пройшли в Вірменії в неділю, проголосували 49,4% виборців.

Парламент Вірменії обирається строком на п'ять років. Національні збори повинно складатися мінімум зі 101 депутата, в попередньому парламенті було 132 депутати.

Мандати розподіляє ЦВК.

Згідно з Виборчим кодексом, якщо будь-яка політична сила набирає більшість голосів, то кількість мандатів інших політичних сил не повинна бути менше 1/3 від числа мандатів сили, що перемогла.

Право формувати уряд і висувати кандидата на пост прем'єра належить парламентській більшості.

Президент республіки негайно призначає прем'єр-міністром кандидата, обраного Національними зборами. Після призначення прем'єра у 15-денний термін формується уряд.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА