Інтерфакс-Україна
13:50 21.06.2021

Сербія, Чорногорія, Норвегія та інші країни приєдналися до заборони ЄС на допуск у свій повітряний простір білоруських літаків

2 хв читати
Сербія, Чорногорія, Норвегія та інші країни приєдналися до заборони ЄС на допуск у свій повітряний простір білоруських літаків

Деякі країни-кандидати на вступ до Євросоюзу, а також держави-члени Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) приєдналися до рішення ЄС про заборону на допуск у свій повітряний простір та аеропорти літаків білоруських авіакомпаній, повідомив офіційний представник голови дипломатії ЄС Петер Стано.

"Країни-кандидати, зокрема Північна Македонія, Чорногорія, Сербія та Албанія, а також такі країни ЄАВТ, як Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, члени Європейської економічної зони, приєднуються до рішення Ради ЄС", - ідеться в прес-релізі, поширеному в понеділок Стано.

У документі наголошується, що перераховані вище країни забезпечать "відповідність своєї національної політики цим рішенням Ради".

4 червня Рада ЄС оголосила, що впроваджує заборону на використання білоруськими літаками повітряного простору країн ЄС і на їх допуск у європейські аеропорти. Це рішення набуло чинності 5 червня.

У документі Ради зазначається, що держави-члени ЄС тепер матимуть відмовляти білоруським лайнерам у дозволі на посадку, зліт з їхньої території або у використанні їхнього повітряного простору. Водночас у документі уточнювалося, що заборона "не поширюється на випадки виникнення необхідності екстреної посадки або екстреного прольоту" над територією ЄС.

23 травня в аеропорту Мінська здійснив вимушену посадку літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса. Авіакомпанія повідомила, що літак приземлився у Мінську, оскільки білоруські авіадиспетчери інформували про потенційну загрозу на борту лайнера. Інформація про мінування літака згодом не підтвердилася.

Роман Протасевич, один із засновників порталу Nexta, визнаного в Білорусі екстремістським, який летів цим рейсом, після посадки літака в Мінську був затриманий. Крім того, було затримано його подругу, студентку Європейського гуманітарного університету у Вільнюсі, громадянку Росії Софію Сапегу.

Згодом глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що саміт ЄС вирішив впровадити додаткові персональні санкції щодо білоруських осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Взято під варту залізничника за передачу РФ розвідданих із Харківської та Сумської областей

Макрон, Мерц і Туск відвідають Молдову 27 серпня з нагоди Дня незалежності

Синоптики попереджають про сильні дощі та грози в Україні, на сході та південному-сході - град та шквали

Росія вийшла зі справи Арбітражного трибуналу (Гаага) про захоплення кораблів та моряків ВМС ЗСУ у 2018р

Комунальна галузь підключила понад 145 МВт когенераційних установок – Кулеба

Кабмін затвердив запуск програми адаптації для ветеранів, які втратили зір - Свириденко

Кабмін пропонує Раді ввести кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону - законопроєкт

Держава компенсуватиме 50% автоцивілки для ветеранів - Свириденко

Кабмін схвалили законопроєкт про основи державної ветеранської політики - Свириденко

В Україні немає загальної державної програми релокації пенітенціарних установ на період воєнного стану – юрист

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА