Інтерфакс-Україна
19:31 22.06.2021

РНБО України збереться в середу для обговорення загрози "індійського" штаму коронавірусу

2 хв читати
РНБО України збереться в середу для обговорення загрози "індійського" штаму коронавірусу

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України в середу, 23 червня, збереться на нараду для обговорення загрози для України "індійського" штаму коронавірусу, повідомив голова парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

"Завтра планується нарада в РНБО, на якій одне з питань стосується саме загрози появи в Україні "індійського" штаму. Українці втомилися від карантину, але ситуація дійсно загрозлива", - написав Радуцький на сторінці в Facebook.

Він зазначив, що МОЗ України починає готуватися до боротьби з "дельта" (індійським) штамом коронавірусу, додавши, що за підрахунками інфекціоністів, 96% усіх нових випадків коронавірусу зараз - саме "індійський" штам. Спалах хвороби призупинив плани зі зняття карантину в королівстві.

"Є ризик, що згодом хвиля дійде і до України. За даними Public Health England, "дельта-штам" у 1,6 раза більше агресивний, ніж вже добре нам відомі, у 2,3 раза частіше призводить до госпіталізації, в 1,5 раза частіше - до реанімації. Для початку спалаху в регіоні досить невеликої кількості інфікованих - вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії", - розповів Радуцький.

Також він наголосив, що в Україні ще немає технічної можливості самостійно виявляти "індійський" штам.

"Нещодавно МОЗ направило в лондонську лабораторію 500 зразків із різних регіонів. Також ми очікуємо від ВООЗ нові тест-системи, здатні відразу визначати штам "дельта", - написав глава комітету.

На думку Радуцького, зараз потрібно повернути обов'язкове ПЛР-тестування на кордоні, зокрема ввести жорсткий контроль для українців, які повертаються не тільки з Росії, Великої Британії, але і з курортних напрямків - Туреччини, Єгипту та ін.

Крім того, на його думку, щеплення від коронавірусу повинні терміново зробити групи, які за своєю діяльністю стикаються з великою кількістю людей: працівники транспортної галузі, громадського харчування, вчителів та інших. Або ввести як альтернативу щепленню регулярне ПЛР-тестування.

"Дельта-штам" вражає і людей, які вже перехворіли коронавірусом. Важливо налагодити централізований збір даних про всі випадки захворювання COVID-19, визначивши більш і менш вразливі для вірусу групи населення. І вже з урахуванням цього планувати карантин", - додав він.

Радуцький зазначив, що зараз в України є час підготувати лікарні: закупити необхідне обладнання, встановити кисневі станції, посилити команди лікарів.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Семеро постраждалих і пожежі в п'яти районах Києва внаслідок атаки ворожих БпЛА – Кличко

Німеччина веде перемовини зі США про купівлю систем Patriot і ракет для України - ЗМІ

Російські дрони масовано атакують Київську область – ОВА

Двох людей травмовано внаслідок атаки ворожих дронів у Полтавському районі - ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 110 ворожих атак - Генштаб

Міносвіти спростувало інформацію про необов'язковість військової підготовки в наступному навчальному році

Контроль якості повітря в селі Житомирської області, де пролунали вибухи показав незначні відхилення – ОВА

Зеленський пропонує ЄС створити міжнародну платформу для контролю за експортом товарів подвійного призначення

Кількість постраждалих в Полтаві зросла до 59 людей – поліція

Природні пожежі на Криті призвели до евакуації тисяч людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА