11:34 30.06.2021

Арахамія: законопроекти про деолігархізацію і "ресурсний" - найбільш дискусійні питання порядку денного позачергового засідання Ради в четвер

2 хв читати
Арахамія: законопроекти про деолігархізацію і "ресурсний" - найбільш дискусійні питання порядку денного позачергового засідання Ради в четвер

Законопроекти про деолігархізацію (№5599) і "ресурсний" законопроект із поправками до Податкового кодексу про індексацію окремих податкових ставок і підвищення рентних платежів (№5600) є найбільш дискусійними питаннями порядку денного майбутнього позачергового засідання Верховної Ради, запланованого на 1 липня, повідомив глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Сьогодні (30 червня - ІФ) до 12:00 у мене будуть сигнальні дані щодо підтримки двох законопроектів, які станом на зараз є найважливішими й будуть розглянуті на завтрашньому позачерговому засіданні, - це законопроект про деолігархізацію та "ресурсний" законопроект №5600, він про податки... І спротив я бачу найбільший щодо другого законопроекту, тому що він стосується грошей, а перший - більш політичний", - сказав Арахамія журналістам перед пленарним засіданням парламенту в середу.

Водночас він зазначив, що фракція не проводитиме засідання з метою узгодження позицій щодо голосування за ці законопроекти, а обмежиться внутрішнім сигнальним голосуванням.

Як повідомлялося, президент України на початку червня вніс до Верховної Ради законопроект "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значний економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599).

Згідно з документом, достатніми для внесення Радою нацбезпеки і оборони особи до реєстру олігархів є будь-які три з чотирьох умов: значний вплив на ЗМІ, участь у політичному житті, бенефіціарне володіння компанією-монополістом і статки понад 1 млн прожиткових мінімумів (близько $83 млн за поточним курсом).

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, цим критеріям відповідають бізнесмен Ігор Коломойський і п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність", народний депутат Петро Порошенко.

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді прийняти за основу урядовий "ресурсний" законопроект №5600. Раніше законопроект розкритикували Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) та Американська торговельна палата в Україні (AmCham), назвавши неприйнятною більшість пропонованих законодавчих змін, зокрема зміни щодо адміністрування податку на прибуток підприємств у частини списання збитків, збільшення податкового навантаження шляхом перегляду податкових ставок і низку інших норм законопроекту. Представники асоціацій наголошували, що зміни податкових ставок без дотримання перехідного періоду порушують принципи стабільності податкового законодавства.

Бізнес також розкритикував обмеження права платників податків на використання накопичених збитків минулих років, заборону виїзду за межі країни керівникам підприємств із податковим боргом, скорочення граничних термінів реєстрації платниками ПДВ податкових накладних, зменшення терміну на внесення податкової накладної до складу податкового кредиту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА