Інтерфакс-Україна
15:33 30.06.2021

Майже 50% українців вважають НАТО союзником України - дослідження

1 хв читати
Майже 50% українців вважають НАТО союзником України - дослідження

48% опитаних українців називають НАТО союзником України, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова 23-28 квітня 2021 року.

За даними дослідження, 38% опитаних вважають, що НАТО - ні союзник, ні противник, а 7% - противник.

Зокрема, НАТО, на думку більшості українців, є насамперед або оборонним союзом (48%), або миротворчою організацією (17%), водночас 22% вважають Альянс агресивним військовим блоком.

Згідно з опитуванням, найбільші відмінності між частками позитивних думок (оборонний союз, миротворча організація) та негативних (агресивний військовий блок) спостерігаються залежно від регіону. На сході та півдні прихильників негативної точки зору (34% і 32% відповідно) дедалі менше, ніж тих, хто дотримується позитивної думки про характер НАТО як оборонного союзу або миротворчої організації.

Позитивні оцінки характеру Альянсу домінують у всіх вікових категоріях. Зокрема, респонденти віком 60+ більше схильні вважати НАТО оборонним союзом (44%) і миротворчою організацією (14%), ніж агресивним військовим блоком (27%).

Дослідження проведено в усіх регіонах України за винятком Криму і тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. Дослідження здійснено за фінансової підтримки посольства Великої Британії в Україні.

Опитано 2021 респондента віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Партнери погоджуються, що Україну й Європу можна посилити за 3 роки

Будь-який мирний план щодо України потребує співпраці з США - прем'єр Британії

Путін бреше про ситуацію на Курщині, українські війська також стабілізували ситуацію в Донецькій області – Зеленський

Стармер вважає, що безпеку України потрібно розглядати у більш широкому сенсі безпеки Європи

Зеленський про візит Віткоффа до Москви: Не може бути на 100% відомо, про що там говорили

Кошта дякує Стармеру за зібрання «коаліції бажаючих» і говорить, що Росія повинна продемонструвати політичну волю, щоб зупинити війну

Зеленський закликає партнерів до подальшої роботи над контингентами та наполягає на їх розташуванні в Україні

Зеленський: Завжди був дефіцит ракет SAMP/T

Зеленський про обіцянку Трампа щодо новин про переговори: Я б звернув увагу, що 17 березня 2023 р. МКС видав ордер на арешт Путіна

Росія хоче оточити українських військових на території України - Зеленський

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА