Інтерфакс-Україна
07:48 01.07.2021

Звільнення команди керівників департаменту ліцензування НБУ загрожує незалежності регулятора - нардеп Фріз

2 хв читати
Звільнення команди керівників департаменту ліцензування НБУ загрожує незалежності регулятора - нардеп Фріз

Звільнення в повному складі команди керівників департаменту ліцензування Національного банку України говорить про втрати регулятором незалежності, вважає народний депутат Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").

"Із заяви (керівників департаменту - ІФ)... можна зробити висновок, що НБУ втратив прозорість у прийнятті рішень, незалежність роботи колегіальних органів регулятора, а також (говорить - ІФ) про втручання в наглядові процеси ззовні і зсередини", - написала Фріз у середу у Facebook.

Народний депутат звернула увагу, що демарш дев'яти співробітників департаменту ліцензування НБУ стався через рік після того, як на очолюваний тоді Нацбанк Якова Смолія чинився політичний тиск, через що він був змушений піти у відставку.

Фріз нагадала, що в липні минулого року направила звернення до Державного бюро розслідувань, вимагаючи внести відомості про вчинення кримінального злочину за ст.344 Кримінального Кодексу за незаконний вплив на роботу державного діяча - Смолія і забезпечити проведення повного і неупередженого розслідування.

"Цього не було зроблено, а бездіяльність ДБР призвела до загрози функціонування банківсько-фінансового сектора України, порушення Конституції у частині забезпечення незалежності Нацбанку", - наголосила Фріз.

Стурбований звільненням команди керівників департаменту ліцензування НБУ і лідер фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Дійсно погана новина і сигнал... Незалежність регулятора є однією з головних умов збереження репутації країни і тому такі новини дійсно викликають і купу питань і занепокоєння", - написав він у Facebook.

Як повідомлялося, керівники департаменту ліцензування НБУ подали у відставку через заміну колегіальності директивним прийняттям рішень, повідомив глава департаменту Олександр Бевз у Facebook.

"Дуже сумна для нас новина, але в силу певних обставин, щоб уникнути маніпуляцій хочемо поділитися нею вже сьогодні. Наша команда керівників департаменту ліцензування повним складом подала керівництву НБУ заяви про звільнення", - написав він.

Заяви на звільнення подали директор департаменту Бевз, заступник директора Катерина Жебанова, начальник управління ліцензування банків і кредитних спілок Дмитро Ткачук та його заступник Богдан Ільченко, начальник управління ліцензування страхових компаній Дмитро Смаль, начальник управління Вадим Романюк, який відповідає за фінансові компанії та платіжні системи, заступник начальника експертно-аналітичного управління Дарина Дашкевич і головні експерти цього управління Євген Воробйов і Стефан Дженков.

Пізніше сайт регулятора повідомив, що департамент ліцензування НБУ продовжує роботу у штатному режимі, виконуючи покладені на нього завдання і функції.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 137 ворожих атак - Генштаб

Канада планує передати Україні російський вантажний літак Ан-124 після завершення судового процесу над ним

ООН бракує коштів для гуманітарної допомоги Україні у 2025 році - ЗМІ

ВАКС засудив колишнього голову ДФС Насірова до шести років позбавлення волі

Українська розвідка веде контрнаступальні дії під Покровськом, щоб відновити логістичні лінії – журналіст

Одна людина загинула, ще одна поранена внаслідок авіаударів по Куп'янського району Харківської області

Сибіга: удари РФ по підстанціях, що забезпечують роботу АЕС, не могли бути здійснені без участі "Росатому"

Президент Венесуели попросив військову допомогу в РФ, Китаю та Ірану через активність США у Карибському морі

МЗС України засудило удари РФ по підстанціях, важливих для електроживлення АЕС, і закликало до санкцій

Канада прискорює виплати фінансової допомоги для відновлення української енергетичної інфраструктури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА