10:52 01.07.2021

Україномовний аудіогід запрацював у музеї мистецтв ім. Савицького в Узбекистані

1 хв читати
Україномовний аудіогід запрацював у музеї мистецтв ім. Савицького в Узбекистані

Запуск україномовного аудіогіду в Державному музеї мистецтв ім. Ігоря Савицького в м. Нукус (Узбекистан) відбувся в рамках проекту першої леді України Олени Зеленської, повідомляється на сайті глави Української держави.

"Сьогодні ми запустили 21-й аудіогід у рамках проекту і перший в Узбекистані - в місті Нукус, яке, за версією британського видання The Telegraph, посіло друге місце серед найбільш екстраординарних туристичних напрямків у світі", - зазначила дружина президента.

Державний музей мистецтв ім. Савицького - один із найбільших музеїв Узбекистану, налічує майже 100 тис. експонатів, охоплює і архаїку, і сучасний авангард. У колекції музею широко представлено творчість українських художників, зокрема, цілий пласт українського авангарду.

Засновник музею, художник, реставратор, етнограф і мистецтвознавець Ігор Савицький народився у 1915 році в Києві, в 1950 році переїхав до Узбекистану, де брав участь в археологічних та етнографічних дослідженнях, займався вивченням авангардного мистецтва та поповненням музейного фонду. Колекція Савицького стала основою музею, створеного ним у Нукусі в 1966 році і який отримав його ім'я після смерті мистецтвознавця у 1984 році.

Проект із запуску аудіогіду був реалізований за підтримки посольства України в Узбекистані.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА