Інтерфакс-Україна
07:57 04.07.2021

Байден не впевнений, що за недавньою масштабною кібератакою стоїть РФ

2 хв читати
Байден не впевнений, що за недавньою масштабною кібератакою стоїть РФ

Президент США Джо Байден заявив, що поки не впевнений, чи мають росіяни відношення до недавньої масштабної кібератаки, що торкнулася американських компаній.

"Ми не впевнені, що це були росіяни", - сказав він кореспонденту Bloomberg у штаті Мічиган.

За повідомленням західних ЗМІ, президент США, проте, попередив, що якщо ж все-таки з'ясується, що кібератаку провела Росія, США вдадуться до відповідних заходів.

Раніше в суботу повідомлялося, що масштабна атака хакерів за допомогою вірусів-вимагачів, за останніми даними, торкнулася близько 1 тис. компаній, що надають IT-послуги малому і середньому бізнесу. Такі дані опублікувало агентство Bloomberg із посиланням на компанію Huntress Labs, що спеціалізується на кібербезпеці.

Втрати хакери при цьому завдали не тільки безпосередньо IT-компаніям, але і їх клієнтам. Зокрема, постраждали близько 20 клієнтів компаній, які зазнали атаки із застосуванням вірусів-вимагачів. За даними компанії ESET, постраждалі клієнти знаходяться в 11 країнах світу.

За даними американських ЗМІ, передбачається, що автори атаки - хакери з угрупування REvil, дуже багато учасників якої - російськомовні.

У ніч на суботу повідомлялося, що компанія Kaseya, яка базується в США, зазнала потенційно дуже масштабної кібератаки із застосуванням вірусу-здирника. Хакерська атака торкнулася компаній, прямо або побічно пов'язаних із Kaseya. Kaseya опікується віддаленим контролем за програмами своїх клієнтів: постачальників інтернет-послуг для бізнесу.

В адміністрації США не раз наголошували, що порушували і будуть порушувати в діалозі з Росією тему хакерських атак. Йдеться про атаки, що здійснюються, на думку США, пов'язаними з російською розвідкою хакерами, а також - про атаки кібершахраїв, які базуються в РФ. У випадку з останніми, як вважають у Вашингтоні, Москві слід вдаватися до активних дій щодо затримання хакерів, нехай навіть останні і не пов'язані зі спецслужбами РФ.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВМС Швеції зафіксувало озброєних військовослужбовців на борту суден тіньового флоту РФ

Мерц допустив пряму військову протидію європейського контингенту в Україні у випадку вторгнення РФ - ЗМІ

Стармер розпорядився провести термінову перевірку іноземного втручання у британську політику- ЗМІ

Двох цивільних поранено внаслідок удару російського БпЛА в Запоріжжі – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 255 ворожих атак - Генштаб

Безплатні шкільні обіди будуть доступні для всіх школярів з 2026р - Бережна

Енергопостачання відновили для 220 тисяч домогосподарств в Одеській області - МВА

Сибіга обговорив із керівництвом МКС притягнення до відповідальності за злочини, скоєні в Україні внаслідок агресії РФ

Ворог окупував Серебрянку та просунувся у Бахмутському районі на Донеччині – DeepState

Україна і Польща визначили плани пошуково-ексгумаційних робіт на 2026р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА