14:45 09.07.2021

Більше половини українців підтримують ідею висунення вимог до Німеччини та Росії щодо репарацій за злочини проти мирного населення у Другій світовій війні – опитування

2 хв читати
Більше половини українців підтримують ідею висунення вимог до Німеччини та Росії щодо репарацій за злочини проти мирного населення у Другій світовій війні – опитування

61,1% українців підтримують ідею висунення Україною вимог Німеччині і 55,3% – Росії щодо необхідності виплати репарацій за злочини проти мирного населення під час Другої світової війни, свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології на замовлення Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

Зокрема, респондентам було поставлено запитання, як вони ставляться до ідеї висунення Україною вимог до інших держав щодо матеріальної компенсації (репарацій) за злочини проти мирного населення під час Другої світової війни.

Так, висунення вимог до Німеччини за злочини нацистського режиму: масові страти мирного населення, військовополонених, підпільників і партизанів, бійців УПА, вивезення на примусову працю повністю підтримують 34,5%, скоріше підтримують – 26,6%, скоріше не підтримують – 16,4%, повністю не підтримують – 15,1%, а 7,5% не змогли відповісти.

Крім того, висунення вимог до Росії за злочини сталінського режиму: депортації українців і кримських татар повністю підтримують 36,2%, скоріше підтримують – 19,1%, скоріше не підтримують – 16,2%, повністю не підтримують – 19,5%, а 9% не змогли відповісти.

Всеукраїнське опитування "Думки та погляди населення України " провів Київський міжнародний інститут соціології у травні-червні 2021 року на замовлення Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

Польовий етап дослідження проходив з 1 до 7 червня 2021 року. Опитування проводилося методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI).

Загалом у рамках дослідження було проведено 2003 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з дизайн-ефектом 1.1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2.1% для показників, близьких до 25 або 75%, 1,5% для показників, близьких до 10 або 90%, 1,1% для показників, близьких до 5 або 95%, 0,5% для показників, близьких до 1 або 99%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Потрібно більше зусиль і рішучості світових лідерів, щоб російський терор нарешті програв - Зеленський

Рада має намір заборонити під час війни розголошення окремих відомостей із судових рішень

Кількість ворожих атак на фронті зросла до 79, окупанти авіаударами зрівнюють із землею Вовчанськ

Кількість жертв російського ракетного удару по Одесі 29 квітня збільшилася до восьми - у лікарні померла чотирирічна дівчинка

Визначених Укренерго лімітів вистачить Києву 24 травня в середньому на 76% потреб, діятимуть графіки відключень

Рада має намір дозволити банкам розкривати банківську таємницю на запити Мін'юсту і нотаріусів

Активні бойові зіткнення в районах Кліщіївки й Андріївки тривають - ОСУВ "Хортиця"

Прем'єр Греції підтвердив свою участь у Саміті миру

Рада має намір дати можливість засудженим працювати на підставі цивільно-правових договорів

Прем'єр-міністр Норвегії підтвердив участь країни в Саміті миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА