15:31 12.07.2021

Близько 60% українців вважають посилення кримінальної відповідальності за домашнє насильство дієвим інструментом для запобігання йому - UIF

2 хв читати
Близько 60% українців вважають посилення кримінальної відповідальності за домашнє насильство дієвим інструментом для запобігання йому - UIF

58% українців вважають посилення кримінальної відповідальності за домашнє насильство дієвим інструментом запобігання його проявам, свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) спільно з "Нью Імідж Груп" за період з 18 по 28 червня 2021 року.

При цьому 35% респондентів впевнені, що протидіяти домашньому насильству може такий захід, як більш інтенсивна профілактична робота дільничних інспекторів з "проблемними сім'ями", 26% - збільшення терміну затримання кривдників більше ніж на 3 години, 18% - проведення загальнонаціональної інформаційної кампанії щодо алгоритму дій для тих, хто стикається з домашнім насильством, 14% - створення відкритого реєстру кривдників, 12% - впровадження електронного контролю за кривдниками (браслети), 4% - розглядають інші способи.

Ще 7% впевнені, що проти домашнього насильства немає дієвих заходів, а 9% не змогли дати відповідь.

Як зазначили 60% респондентів, вони не стикалися з проявами домашнього насильства у своєму оточенні. 14% зізналися, що знають про факти насильства серед своїх родичів, 13% - серед знайомих, 12% - серед друзів, 10% - серед сусідів, 7% - стикалися самі, 3% - серед колег. 2% опитаних вагалися з відповіддю.

При цьому 58% респондентів вказали на примус до інтимних зв'язків як на найпоширеніший спосіб прояву насильства в побуті, 44% - на примус до роботи неповнолітніх, 41% - заборону на навчання неповнолітніх, 30% - на обмеження фінансової незалежності, 28% - на заборону на навчання (дорослих), 27% - на примус до роботи (дорослих), 24% - заборону на роботу (дорослих), 1% - на інші причини. 4% не змогли відповісти.

Серед основних причин домашнього насильства 79% українців назвали вживання алкоголю, 68% - вживання наркотичних засобів, 44% - фінансові проблеми, 42% - мовчання постраждалих від насильства в побуті, 38% - психологічну залежність від кривдника, 31% - фінансову залежність від кривдника , 30% - можливість уникнути покарання, 28% - стрес на роботі, 24% - звичність до такого явища, 3% - інші причини. 4% респондентів не визначилися з відповіддю.

Соціологічне опитування проводилося на всій території України (за винятком тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також Кримського півострова). Методом опитування face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою було опитано 2400 респондентів віком від 18 років і старше. Статистична похибка не перевищує 2,05%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стефанішина про кадрові перестановки в Кабміні: Наразі не йдеться про якісь конкретні посади, на які я претендую

Департамент економіки та інвестицій Києва сприяє розслідуванню загибелі людини на атракціоні - канатній переправі

Кулеба на Раді міністрів закордонних справ ЄС назвав п'ять кроків для термінової допомоги енергетиці України

Профільний комітет рекомендує Раді відкликати Безуглу з комітету з нацбезпеки - Фріз

Прокуратура просить свідків трагедії на канатній дорозі через Дніпро надати свідчення, фото- й відеоматеріали

Шмигаль обговорив з держсекретарем Ватикану встановлення миру й повернення полонених

ЄС став повноправним учасником Реєстру збитків для України

Стефанішина про шлях до ЄС: Завдання №1 - бути готовими до наступного політичного рішення

Суд відмовив прокурору БЕБ у зміні запобіжного заходу голові правління ПГЗК на утримання під вартою

Київ у суді вимагатиме відбудувати знесену садибу Зеленських - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА