"Нормандський формат" може стати майданчиком для вирішення питань енергетичної безпеки для України через будівництво "Північного потоку - 2"

"Нормандський формат" має потенціал стати майданчиком для вирішення питань енергетичної безпеки для України і тимчасово окупованих територій Донбасу після завершення будівництва і транзиту газу через російський газопровід "Північний потік - 2", заявив президент України Володимир Зеленський.
"Я справді вважаю, що "нормандський формат" може стати майданчиком, де може порушуватися енергетичне питання (будівництва "Північного потоку-2" - ІФ). Я сказав Меркель, що не слід забувати про ризик того, що Україна може бути відключена від транзиту газу, а також загалом від газу... Умовний ризик - вся територія України і тимчасово окупована. Тобто газ можуть не отримувати і тимчасово окуповані території Донбасу - а це вже питання про гарантії безпеки на цих територіях, які на себе брали всі учасники "нормандського формату", - заявив Зеленський на спільному брифінгу з Меркель у Німеччині.
За словами Зеленського, "Німеччина стурбована енергетичною безпекою не тільки Європи, а й України".
Він також нагадав про підписання наприкінці 2019 року договору про транзит російського газу між "Газпромом" і "Нафтогазом" через територію України до 2024 року за сприяння німецької сторони.
"Нам мало таких гарантій, оскільки суб'єктами переговорів є Російська Федерація. Якщо ми говоримо про енергетичну безпеку, то ми повинні мати гарантії Європейського Союзу, гарантії Німеччини і Франції", - сказав Зеленський.
При цьому, президент України наголосив, що розраховує на конкретику від німецької сторони щодо виконання таких гарантій.
"Щодо конкретики - ми тільки почали обговорювати. Я не отримав відповіді від Меркель, але у нас у всіх мало часу, як у лідерів. І мало часу у наших країн. У нас війна. Нам потрібна конкретика, тому що ми хочемо вірити, що збережемо життя людей", - підсумував він.