08:40 13.07.2021

Японія стурбована нарощуванням озброєння Росією і Китаєм

2 хв читати
Японія стурбована нарощуванням озброєння Росією і Китаєм

Японія занепокоєна тим, що сусідні з нею держави нарощують озброєння і активізують діяльність своїх збройних сил, йдеться в опублікованій японським оборонним відомством Білій книзі - щорічній доповіді, щодо безпеки країни і загалом положення в світі.

Зокрема, в цьому аспекті згадується Росія, яка "здійснює модернізацію своїх озброєнь, включно з ядерними", розвиває гіперзвукові і інші види сучасної зброї, активізує дії в космосі.

Як приклад загрози безпеки Японії в доповіді наголошується діяльність російських підводних човнів і ракетні пуски з атомного підводного човна класу "Борей" під час стратегічних навчань в Охотському морі в 2020 році.

У ньому також йдеться, що "китайські військові загрози у поєднанні з недостатньою прозорістю його оборонної політики стали предметом серйозного занепокоєння для регіону, включно з Японією і міжнародною спільнотою".

"Китай підтримує високий рівень зростання свого оборонного бюджету без достатньої прозорості при широкому і швидкому зміцненні своєї військової потужності в якісному і кількісному вираженні з акцентом на ядерні, ракетні, військово-морські і військово-повітряні сили", - йдеться в Білій книзі.

У ній порушується тема Тайваню, яка безпосередньо пов'язується з безпекою Японії.

"Стабілізація ситуації навколо Тайваню важлива для безпеки Японії і стабільності міжнародної спільноти", - вважає японське оборонне відомство.

Воно пише, що Китай продовжує активізувати військову діяльність навколо Тайваню, одночасно США "продемонстрували чітку позицію підтримки Тайваню у військових аспектах" шляхом продажу зброї і транзиту американських суден через Тайванську протоку.

"Хоча Вашингтон чітко позначив свою позицію щодо підтримки Тайваню з військової точки зору, малоймовірно, що Пекін піде на будь-які компроміси у своїй позиції, враховуючи, що Тайвань належить до сфери його корінних інтересів", - йдеться в доповіді.

Міноборони Японії робить у зв'язку з цим наступний висновок: "Оскільки конфлікт між США і Китаєм через Тайвань стає все більш очевидним, Японії необхідно стежити за розвитком подій з гострим відчуттям напруженості".

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єнін обговорив із британськими експертами перспективу початку українсько-британського діалогу щодо лібералізації візового режиму

Для розслідування замаху на Шефіра правоохоронні органи створять спільну групу - генпрокурор

Разумков про замах на Шефіра: Я не пов'язував би це з боротьбою проти олігархів

Тривають оперативно-розшукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до замаху на Шефіра, - Нацполіція

Зеленський не змінить свій графік заходів та зустрічей у Нью-Йорку через замах на Шефіра

Зеленський попросив генсека НАТО сприяти звільненню утримуваних у РФ та на окупованих територіях українців

Разумков не отримав запрошення на нараду Зеленського з депутатами "Слуги народу"

Для країн, які прагнуть до вступу в НАТО, має бути чітка часова перспектива - Зеленський на зустрічі зі Столтенбергом

Посольство США сподівається, що винні в обстрілі авто Шефіра будуть притягнуті до відповідальності

Венеціанська комісія ухвалить висновок щодо законопроекту про олігархів у грудні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА