Інтерфакс-Україна
15:28 13.07.2021

Апеляційний суд залишив під вартою генерал-майора СБУ Шайтанова, обвинуваченого в державній зраді

2 хв читати
Апеляційний суд залишив під вартою генерал-майора СБУ Шайтанова, обвинуваченого в державній зраді

Київський апеляційний суд залишив під вартою одного з колишніх керівників Центру спеціальних операцій "А", генерал-майора Служби безпеки України Валерія Шайтанова, обвинуваченого в державній зраді та пособництві в замаху на терористичний акт.

"Колишнього генерал-майора Служби безпеки України, обвинуваченого у державній зраді й організації теракту, залишено під вартою", - йдеться в повідомленні суду, розміщеному у вівторок на сторінці у Facebook.

За інформацією апеляційного суду, 13 липня колегія суддів розглянула апеляційну скаргу, подану стороною захисту, на рішення Голосіївського районного суду Києва, якою задоволено клопотання прокурора і продовжено щодо обвинуваченого термін дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 23 серпня 2021 року.

"За результатами апеляційного розгляду рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 25 червня 2021 року залишено без змін, апеляційну скаргу сторони захисту - без задоволення", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, Шайтанова затримали співробітники контррозвідки СБУ 14 квітня. Його підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів, а також у плануванні вбивства відомого добровольця Адама Осмаєва. Того самого дня слідчі СБУ оголосили генерал-майору Шайтанову про підозру у вчиненні державної зради та терористичного акту.

За даними СБУ, Шайтанов, який є одним із колишніх керівників Центру спеціальних операцій "А" СБУ, насправді був на агентурному зв'язку під псевдонімом "Бобиль" із полковником ФСБ РФ Ігорем Єгоровим.

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що затриманий контррозвідкою СБУ Шайтанов працював над тим, щоб організувати замах на главу МВС України Арсена Авакова.

У разі доведення провини йому загрожує позбавлення волі на термін від 12 до 15 років.

У жовтні 2020 року Офіс генпрокурора передав до суду справу генерал-майора СБУ Шайтанова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українська і польська незалежність є гарантом свободи та безпеки усіх націй в цій частині Європи – Зеленський

До шістьох людей зросла кількість постраждалих від російських ударів по Запоріжжю – Нацполіція

Рішення ЄС про EUR90 млрд є перемогою для України — Зеленський

Прем'єр Польщі про кредит ЄС для України: Завжди краще мати хоч щось, ніж нічого

Вирішуючи з Україною спільні питання національної пам'яті, ми позбавляємо РФ можливості розділити нас - Навроцький

Україна буде рада бачити польські компанії у відбудові держави – Зеленський

Україна передала партнерам інформацію, де в Білорусі розташований російський "Орєшнік". Вони приймуть рішення, як реагувати

Навроцький дав зрозуміти, що підтримує передачу МіГ-29, якщо Польща отримає від України антидронові технології

Навроцький передав Зеленському враження поляків, що їхня допомога Україні не була належно оцінена

Україна може запропонувати Польщі співпрацю у захисті від дронів та морській безпеці - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА