Інтерфакс-Україна
07:16 14.07.2021

Блінкен заявив про готовність США вжити заходів "проти хакерів у Росії"

2 хв читати
Блінкен заявив про готовність США вжити заходів "проти хакерів у Росії"

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що діяльність хакерів завдає великої шкоди національній безпеці США, в зв'язку з цим Вашингтон готовий вжити заходів проти хакерів у Росії, якщо вона сама не зробить цього.

Він, виступаючи на конференції з нових технологій у Вашингтоні, сказав, що в США розглядають діяльність хакерів-здирників не тільки як проблему правоохоронних органів, а й як проблему національної безпеки.

"Це пряма загроза безпеці, добробуту нашого народу, тому це питання стоїть на першому місці в нашому дипломатичному порядку денному (...). Це також причина, через яку ми підвищуємо рівень уваги до питання про здирників у наших розмовах з Росією. Наш напрям зрозумілий: країни, що переховують кіберзлочинців, несуть відповідальність за вжиття заходів, або ж ми це зробимо самі", - наголосив дипломат.

За його словами, "здирники і інші кіберзлочинності зачіпають усіх нас - наш бізнес, місцеві органи влади, нашу найбільш важливу інфраструктуру від електромереж до лікарень".

"Як ви знаєте, кожен четвертий американець стає жертвою кіберзлочинності, втрати від якої перевищують $4 млрд на рік", - зазначив шеф американської дипломатії.

Блінкен послався на приписувану Росії масову атаку на SolarWinds, і сказав, що "НАТО підтвердило, що кібератака може спровокувати застосування статті 5 Північноатлантичного договору, яка розглядає напад на одного з членів альянсу як напад на весь альянс.

Держсекретар назвав це "важливим кроком у стримуванні цих атак і захисту нашої національної безпеки в кіберепоху".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Терапевтичному саду на ВДНГ в Києві висадять понад 12 тис. рослин - Мінверетанів

Видавництво "Човен" через погрози скасувало презентацію книжки "Голоси BLM"

Сили спеціальних операцій уразили НПЗ в російському Волгограді

УЦОЯО готовий до його запровадження НМТ у дводенному форматі, освітній омбудсмен виступає за одноденну модель

Верховна Рада підтримала запит до президента про присвоєння звання Героя України Парубію

Президент підписав закон про військового омбудсмана

Зеленський підписав закон про ратифікацію Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією

Міністерства України та Польщі підпишуть угоду про співпрацю та про набуття навичок керування дронами - Косіняк-Камиш

Глава Міноборони Польщі прибув до Києва, обговорюватиме військову співпрацю

Українська AI-платформа дозволяє комерційним будівлям знизити енергоспоживання до 20%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА