Інтерфакс-Україна
13:18 14.07.2021

У Єврораді підтверджують ухвалення рішення рекомендувати відкрити кордони для України

1 хв читати
У Єврораді підтверджують ухвалення рішення рекомендувати відкрити кордони для України

У Європейській Раді підтверджують, що посли країн-членів ЄС ухвалили рішення рекомендувати внести Україну до переліку країн, для яких обмежувальні заходи, впроваджені на поїздки до ЄС через пандемію коронавірусу, можуть бути зняті.

"Справді, я можу підтвердити, що відповідне рішення ухвалили сьогодні посли. Далі до кінця тижня його буде оформлено письмовою процедурою", - повідомили в прес-службі європейської інституції.

Перелік країн, для яких рекомендується дозволити поїздки до ЄС, переглядається кожні два тижні і, залежно від обставин, оновлюється. Раніше до нього були внесені Вірменія, Молдова й Азербайджан.

Як повідомлялося, 30 червня 2020 року Єврорада затвердила рекомендацію про поступове скасування тимчасових обмежень на несуттєві поїздки до ЄС. Ця рекомендація містила початковий список країн, для яких держави-члени можуть скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах.

20 травня Єврорада схвалила рекомендацію про внесення поправок у відповідь на вакцинальні кампанії, запровадивши певні винятки для вакцинованих осіб і послабивши критерії зняття обмежень для третіх країн. Водночас поправки враховують можливі ризики, пов'язані з новими штамами, встановлюючи механізм екстреного гальмування, який дає змогу швидко реагувати на появу нового штаму або на погіршення ситуації в третій країні.

Рекомендація Євроради не є юридично обов'язковим документом. Влада країн-членів залишається відповідальною за їх виконання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У харківських лікарнях залишається 18 постраждалих внаслідок п’ятничної ракетної атаки - Синєгубов

Американський план українського врегулювання не передбачає гарантій безпеки з боку США - ЗМІ

Консультації США та Ірану щодо атома проходять у Римі - ЗМІ

Поліція Києва затримала чотирьох нападників на військового у київському Гідропарку, їм готується підозра

ЄС відклав покарання Apple та Meta перед початком торговельних переговорів з США – ЗМІ

РФ докладає величезних зусиль, щоб вплинути на результати виборів у Молдові та використати її проти України – Санду

Raiffeisen Business Online попередив про технічні роботи з вечора суботи

Пожежа пошкодила споруди українського етнографічного музею на схід від Едмонтона в Канаді – ЗМІ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА