10:31 15.07.2021

Демська схвалює прирівнювання у перехідний період посвідчень про вільне володіння державною мовою до держсертифікатів про рівень володіння державною мовою

2 хв читати
Демська схвалює прирівнювання у перехідний період посвідчень про вільне володіння державною мовою до держсертифікатів про рівень володіння державною мовою

Голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська вважає хорошою ініціативу прирівняти на перехідний період посвідчення про вільне володіння державною мовою до державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою.

"Якщо прирівнювати на перехідний період, скажімо, на півроку, то це хороша ініціатива. Тому що державних сертифікатів ще буде небагато. Оскільки екзаменування розпочинається з 16 липня, то було б добре дати людям час, щоб ці сертифікати отримати. Це знизило б напругу в цьому питанні. Крім того, тут ще втрутилася епідемія, в результаті чого наразі маємо велику кількість конкурсів на держслужбу", - сказала Демська в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас вона зазначила, що посвідчення, яке отримували в 2017-2019 роках, свідчило просто про вільне володіння державною мовою, а державний сертифікат посвідчує відповідний рівень володіння мовою.

"Тому автоматично їх прирівнювати немає підстав. Окрім того, іспит, який був раніше, був орієнтований на знання мови: правильне відмінювання, вживання слів тощо. Наш іспит повністю орієнтований на визначення здатності людини якісно, чітко, грамотно комунікувати від імені держави", - додала вона.

Раніше депутати від фракції "Слуга народу" зареєстрували у Верховній Раді законопроект №5598, який пропонує прирівняти посвідчення про вільне володіння державною мовою до державного сертифікату про рівень володіння державною мовою, що наразі не передбачено законодавством.

Як повідомлялося, 16 липня 2021 року набуває чинності норма закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" про іспит на рівень володіння державною мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Нацкомісією зі стандартів державної мови, який необхідний для набуття громадянства України, а також для претендентів на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування.

Іспит із визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов'язані володіти нею і застосовувати її під час виконання службових обов'язків, передбачатиме чотири частини: "Культура мови" (24 тестових завдання), "Читання" (20 тестових завдань), "Письмо" (одне завдання відкритого типу), "Говоріння" (два завдання відкритого типу). За результатами успішного проходження іспиту видається державний сертифікат про рівень володіння мовою, який діє безстроково. Іспит можна перескладати необмежену кількість разів, але не частіше ніж один раз на чотири місяці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні знову масштабна повітряна тривога, є загроза БпЛА та балістики - Повітряні сили

Ізраїль завдає ударів по столиці Лівану в рамках протидії "Хезболлі" - ЗМІ

Стефанчук заявив про появу в Телеграмі його фейкового акаунта

Держприкордонслужба повідомляє про відновлення пропуску на українсько-польському кордоні

Понад 100 КАБів скинули росіяни на територію України від початку доби - Генштаб

На фронті було 147 бойових зіткнень, окупанти атакували на десяти напрямках - Генштаб

У Запоріжжі викрили медиків, які оформляли за $6 тис. фіктивну інвалідність військовозобов'язаним

У Сумській області росіяни скинули вибухівку на рейсовий автобус, є поранені

Армія РФ має намір узяти під вогневий контроль логістичні шляхи в Запорізькій області

Зеленський подякував воїнам Центру спецоперацій "А" СБУ за знищення військової логістики РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА