Інтерфакс-Україна
19:16 15.07.2021

Рада ЄС додала Україну і видалила Руанду і Таїланд зі списку країн, для яких необхідно зняти обмеження на поїздки

2 хв читати
Рада ЄС додала Україну і видалила Руанду і Таїланд зі списку країн, для яких необхідно зняти обмеження на поїздки

Європейський Союз оприлюднив оновлений список країн, для яких рекомендовано зняти обмежувальні заходи, запроваджені на необов'язкові поїздки до ЄС через пандемію COVID-19, включивши Україну і видаливши дві інші держави.

Відповідний список оприлюднила в четвер прес-служба Ради ЄС.

"Після розгляду відповідно до рекомендації про поступове скасування тимчасових обмежень на несуттєві поїздки до ЄС Рада оновила список країн, особливих адміністративних регіонів та інших утворень і територіальних органів влади, для яких слід зняти обмеження на поїздки. Зокрема, зі списку виключено Руанду і Таїланд, а в список додано Україну", - йдеться в повідомленні Ради.

У прес-релізі також зазначено, що, виходячи з критеріїв і умов, викладених у рекомендації, з 15 липня 2021 року держави-члени мають поступово скасувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах.

Рішення включити Україну до списку через сприятливі чинники, пов'язані зі зменшенням загрози коронавірусу, ухвалено на засіданні Комітету постійних представників країн-членів ЄС (на рівні послів).

Список країн, яким рекомендовано дозволити поїздки до ЄС, переглядають що два тижні.

Як повідомлялося раніше 30 червня 2020 року Рада ухвалила рекомендацію про поступове скасування тимчасових обмежень на несуттєві поїздки в ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени можуть скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах.

20 травня Рада ухвалила рекомендацію про внесення поправок у відповідь на вакцинальні кампанії, що тривають, запровадивши певні винятки для вакцинованих осіб і послабивши критерії зняття обмежень для третіх країн. Водночас поправки враховують можливі ризики, пов'язані з новими варіантами, встановлюючи механізм екстреного гальмування, який дає змогу швидко реагувати на появу нового варіанта або погіршення ситуації в третій країні.

Рекомендація Ради не є юридично обов'язковим документом. Влада країн-членів залишається відповідальною за їх виконання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

Каллас: сподіваємося прийняти 17-й пакет санкцій проти РФ цього місяця

З України сьогодні сигнал Путіну: покарання незворотнє - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА