13:25 16.07.2021

ВР ухвалила закони про основи нацспротиву та збільшення чисельності ЗСУ

2 хв читати
ВР ухвалила закони про основи нацспротиву та збільшення чисельності ЗСУ

Верховна Рада визначила правові та організаційні основи національного спротиву.

За відповідний президентський законопроект №5557 "Про основи національного спротиву" в другому читанні та в цілому проголосували 313 народних депутатів на пленарному засіданні в п'ятницю в Києві.

Згідно із законопроектом, національний спротив є складовою частиною комплексної оборони держави, що включає в себе комплекс заходів для максимально широкого залучення громадян України до забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності країни, стримування і відсічі агресії.

При цьому загальне керівництво національним спротивом здійснює верховний головнокомандувач Збройних сил - президент України.

Складовими національного спротиву є територіальна оборона (ТО), рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву. Безпосереднє керівництво ТО здійснює головнокомандувач ЗСУ через командувача сил ТО ЗСУ.

Законопроект передбачає, що в рамках системи ТО можна також створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю.

Сили ТО мають діяти за територіально-зональним принципом, поза районами, де відбуваються воєнні (бойові) дії. Однак за рішенням головнокомандувача ЗСУ їх можна залучати до виконання завдань за межами своєї зони ТО для нарощування сил і засобів для стабілізації обстановки у відповідних зонах.

Автори законопроекту пропонують, що ведення руху опору здійснюватиметься з настанням особливого періоду на тимчасово окупованій території України.

Провідна роль в організації, підготовці, підтримці та виконанні завдань руху опору належить Силам спеціальних операцій (ССО) ЗСУ, а керівництво рухом опору здійснюватиме командувач ССО.

Крім того, Верховна Рада також підтримала законопроект №5558, який збільшує чисельність Збройних сил України на 11 тисяч військовослужбовців у зв'язку з ухваленням закону "Про основи національного спротиву", доводячи загальну чисельність ЗСУ до 261 тис. осіб.

За відповідний законопроект у другому читанні проголосували 325 нардепів.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, збільшення чисельності ЗСУ потрібно для створення та забезпечення функціонування Сил територіальної оборони ЗСУ, а також для розвитку Сил спеціальних операцій ЗСУ в інтересах формування руху опору, створення якого передбачено законопроектом "Про основи національного спротиву".

У супровідних документах до законопроекту зазначено, що із загальної чисельності ЗСУ (261 тис. осіб) кількість військовослужбовців становитиме 215 тис., а для реалізації законопроекту лише у 2022 році - з моменту набуття документом чинності - необхідно 2,5 млрд грн бюджетних коштів.

Як повідомлялося, у червні ВР ухвалила законопроект про основи нацсопротиву та збільшення чисельності ЗСУ в першому читанні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА