Інтерфакс-Україна
18:30 19.07.2021

Президенти України, Грузії та Молдови підписали Декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції

2 хв читати
Президенти України, Грузії та Молдови підписали Декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції

Президенти України, Грузії та Молдови під час зустрічі в Батумі в понеділок підписали Декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції, повідомляє прес-служба президента.

Як повідомляється, Декларацію Батумського саміту, схвалену главами держав Асоційованого тріо - України, Грузії та Молдови, підписано для зміцнення тристоронньої співпраці щодо європейської інтеграції та підтвердження своїх зобов'язань співпрацювати для мирного, демократичного і процвітаючого європейського майбутнього.

"Ми підтверджуємо свою непохитну відданість продовженню процесу нашої інтеграції у Європейський Союз шляхом комплексних реформ, спрямованих на зміцнення наших демократичних інститутів, і поступовому наближенню нашого законодавства у відповідних сферах у ключових елементах права ЄС", - ідеться в тексті Декларації.

Згідно з документом, надання європейської перспективи трьом асоційованим партнерам - Україні, Грузії та Молдові стане потужним стимулом для більш широких реформ.

Так, країни "Асоційованого тріо" домовилися продовжувати співпрацю з інститутами ЄС щодо реалізації на практиці всіх можливостей і потенціалу, передбачених положеннями угод про асоціацію та зону вільної торгівлі, що передбачають поступову інтеграцію до внутрішнього ринку ЄС.

Окрім того, триватиме робота над визначенням пріоритетів для посилення політичного діалогу і просування економічної та галузевої інтеграції з ЄС, особливо у сферах транспорту, енергетики, цифрових перетворень, зеленої економіки, юстиції і внутрішніх справ, стратегічних комунікацій та охорони здоров'я, а також над забезпеченням кращого застосування механізмів та інструментів допомоги ЄС - сусідства, розвитку та міжнародної співпраці (NDICI).

У документі також відзначається прагнення до співпраці з цифрового переходу та циркулярної економіки і до пошуку можливостей співпраці з ініціативою "Тримор'я", а також прагнення до співпраці з ЄС у сфері спільної політики безпеки та оборони (СПБО), до продовження участі в місіях та операціях у межах СПБО.

Сторони висловили сподівання на поглиблення співпраці з чорноморськими партнерами для гарантування безпеки й стабільності в Чорноморському регіоні.

Країни також відзначили в Декларації підтримку "Східного партнерства".

Повний текст Декларації розміщено на сайті Офісу президента.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"

Грузія скоротила до року право перебування в країні для громадян України, які в’їжджають без візи

Путін очікує, що Трамп змусить Україну піти на поступки, яких він хоче, – ЗМІ

УЗ повернула користувачам придбані до кібератаки електронні квитки

Речник МЗС спростував звинувачення у втручанні в справи Малі

Київрада ухвалила рішення про розширення повноважень міського голови

Зеленський допускає, що повернення деяких територій можливе дипломатичним шляхом

Нардепи пропонують уточнити термін "бойовий імунітет" у законі про оборону

Глава МЗС Литви: Росія є і залишатиметься найбільшою загрозою для НАТО протягом десятиліть

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА