Акція під МВС, приурочена до п'ятої річниці вбивства Шеремета, пройшла спокійно
У вівторок ввечері під стінами будівлі Міністерства внутрішніх справ України в Києві пройшла акція, приурочена до п'ятої річниці вбивства журналіста Павла Шеремета, присутні вимагали від нового керівництва відомства об'єктивного розслідування злочину.
На сторінці Free Riff у Facebook розміщено відео з проведеної акції "Шукайте справжніх убивць", на якому видно, що, незважаючи на проливний дощ у Києві, під стінами МВС зібралася досить велика кількість людей, вони скандували "Аваков-чорт", палили смолоскипи. Біля входу до будівлі відомства розмістили стенд з вимогами до нового керівництва МВС: припинити переслідування невинних, провести внутрішнє розслідування в Нацполіції і покарати відповідальних за фальсифікацію справи, передати справу для розслідування іншим органам.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у столичному главку поліції, акція пройшла спокійно, без жодних інцидентів.
Як повідомлялося, 20 липня 2016 року в центрі Києва було підірвано машину керівника інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули, в якій перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху.
Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку. Досудове слідство стосовно підозрюваних було завершено 22 травня 2020 року.
25 серпня Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення, згідно з яким розгляд по суті справи з обвинувачення Антоненка, Дугарь і Кузьменко в причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета здійснюватиме суд присяжних.
Кузьменко перебуває під цілодобовим домашнім арештом, на Дугарь покладено особисті зобов'язання, а Антоненка понад рік тримали під вартою.
Апеляційний суд неодноразово залишав у силі запобіжний захід для Антоненка у вигляді тримання під вартою. 30 квітня 2021 року Шевченківський районний суд Києва змінив запобіжний захід Антоненку з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. Жоден з обвинувачених своєї провини в причетності до вбивства Шеремета не визнає.
Суд присяжних наразі перебуває на стадії дослідження письмових доказів у справі..
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила в інтерв'ю агентству, що свідчення колишнього співробітника білоруського спецпідрозділу Ігоря Макара будуть враховані в рамках розслідування кримінальної справи про замовників вбивства журналіста Павла Шеремета, а загалом з появою "білоруського сліду" до розслідування буде ґрунтовний підхід.
"Слідство буде враховувати все в своєму розслідуванні, безумовно, і ці свідчення теж ... З огляду на те, що до справи дуже багато питань, а з появою так званого "білоруського сліду" - це вже міжнародна політика, ми будемо підходити до розслідування дуже ґрунтовно. Слідство вивчає все", - сказала Венедіктова.
Генпрокурор наголосила: "Справа резонансна і з точки зору громадянської позиції, і з точки зору правоохоронних органів, тому що, як ви знаєте, була справа і з фальсифікації матеріалів слідством. Але це була оціночна історія, яка подавалася стороною захисту".