14:25 21.07.2021

Суд у справі Кернеса приступив до допиту свідків обвинувачення

3 хв читати
Суд у справі Кернеса приступив до допиту свідків обвинувачення

Київський районний суд Полтави в середу почав допитувати свідків обвинувачення у справі щодо колишнього міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Блінника і Євгена Сміцького.

"Сьогодні були допитані перші сім свідків обвинувачення із 74-х, заявлених прокуратурою", - сказав кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна" адвокат Кернеса Олександр Гунченко.

За його словами, жоден із допитаних не дав свідчень, що підтверджують обвинувачення, висунуті Кернесу і його охоронцям.

"Жоден зі свідків, відповідаючи на запитання прокурора, суду й сторони захисту, жодним чином не підтвердив обвинувачення, висунуті Геннадію Адольфовичу та його охоронцям", - сказав Гунченко.

Наступне засідання суду призначено на 16 серпня. На ньому планується продовжити допит свідків звинувачення.

Як повідомлялося, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників маршу на підтримку Євромайдану в Харкові. Того самого дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Олексія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зв'язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 р. Кернесу було повідомлено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування. Його охоронцям було пред'явлено підозру за ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 129 КК України.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала обвинувальний акт до Дзержинського райсуду Харкова.

2 квітня 2015 року Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) оголосив резолютивну частину рішення щодо перенесення розгляду справи Кернеса до Київського райсуду Полтави.

10 серпня 2018 року суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов ухвалив постанову, в якій розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Кернеса та його охоронців Блінника та Сміцького як відмову від обвинувачення і закрив кримінальне провадження.

Це рішення оскаржили прокуратура, а також потерпілий Сергій Ряполов і його представник, адвокат Тетяна Зелькіна. Посилаючись на суттєві порушення КПК, допущені під час розгляду справи в суді першої інстанції, вони вимагали скасувати рішення Київського райсуду Полтави та призначити новий розгляд справи.

31 січня 2020 року Полтавський апеляційний суд задовольнив апеляційні скарги і скерував справу на новий розгляд до Київського районного суду Полтави.

16 грудня 2020 року Кернес помер на 62-му році життя в берлінській клініці "Шаріте", де проходив лікування після ускладнень від COVID-19.

29 січня 2021 року суд вирішив не закривати справу щодо Кернеса через його смерть і продовжити розгляд, оскільки на цьому наполягали родичі обвинуваченого і захист.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА