20:20 21.07.2021

Нацрада з телерадіомовлення не отримувала офіційних звернень про порушення норм мовного законодавства від омбудсмена

3 хв читати
Нацрада з телерадіомовлення не отримувала офіційних звернень про порушення норм мовного законодавства від омбудсмена

До Національної ради з питань телебачення і радіомовлення не надходило офіційних звернень про порушення українськими телеканалами норм мовного законодавства від уповноваженого із захисту державної мови, йдеться в заяві регулятора, оприлюдненій у середу.

"Національна рада з 16 липня 2021 року (дата набуття чинності нових норм мовного законодавства - ІФ) і до цього моменту не отримувала жодних звернень або актів від уповноваженого із захисту державної мови. Ми не вважаємо публічні заяви в соціальних мережах коректним способом спілкування між державними органами, тим більше, якщо вони містять недостовірну чи неповну інформацію", - йдеться в заяві.

У ній наголошується, що єдиним органом, який здійснює державний контроль за застосуванням державної мови під час поширення та демонстрації фільмів в Україні, згідно з ч. 6 ст. 56 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", є уповноважений із захисту державної мови.

"Національна рада... не наділена правом і на неї не покладаються обов'язки щодо здійснення такого державного контролю... Національна рада застосовує санкції виключно в разі порушення телерадіоорганізаціями вимог про мовні квоти закону України "Про телебачення і радіомовлення" (ч. 2 ст. 72) та/або умов ліцензії, і не має права застосовувати санкції за порушення вимог закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", - повідомляють у регуляторі.

Там додають, що порядок взаємодії мовного омбудсмена з Національною радою з телерадіомовлення затверджується спільним рішенням уповноваженого та Нацради.

Зазначається, що в чинному порядку, який оприлюднений на сайті Верховної Ради, чітко визначено, що уповноважений може звертатися до регулятора за ознаками порушень профільного закону - про телебачення і радіомовлення.

"Що стосується закону про державну мову навпаки - і це чітко сформульовано", - наголошують у Нацраді.

Там нагадують, що контроль за виконанням закону про державну мову - це пряма відповідальність спеціального уповноваженого.

"Зі свого боку... Національна рада акумулює і перевіряє скарги про мову кіно в ефірі (минає лише шостий день набуття чинності вимог закону) і негайно направлятиме уповноваженому для реагування в межах його компетенції, оскільки закон про захист державної мови наділяє таким правом виключно інститут уповноваженого", - йдеться в заяві.

У ній також висловлюється підтримка пропозиції про розмежування фільмів та інших програм, щодо яких закон про державну мову не впроваджує жодних нових правил.

"Національна рада і надалі здійснюватиме нагляд за дотриманням ліцензіатами законодавства у сфері телебачення і радіомовлення", - додають у регуляторі.

Раніше уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь написав у Facebook про те, що декілька українських телеканалів порушили норми мовного законодавства, у зв'язку з чим він направив лист щодо застосування до них визначених законодавством санкцій до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

З Афганістану до Києва прибув літак з евакуйованими українськими громадянами

Ухвалення закону про деолігархізацію зменшить вплив корпоративних інтересів на політику та економіку України - британський посол

ДБР повідомило про підозру одному зі своїх співробітників за фактом службової недбалості

У ЄС мають намір запровадити єдиний стандарт для зарядних кабелів, Apple вважає таке рішення необґрунтованим

СБУ заблокувала загальнонаціональний канал реалізації контрафактних сигарет

Суд Лондона не має юрисдикції для розгляду справи ФГВФО проти Жеваго як екс-власника банку "Фінанси та кредит"

Російські найманці порушили режим припинення вогню поблизу Південного - штаб ООС

Грета Тунберг має намір брати участь у демонстрації в Берліні

Правоохоронці продовжують оперативно-розшукові заходи у справі замаху на Шефіра

Суд відклав розгляд справи про повернення ПриватБанку сплачених сім'ї Суркісів 540 млн грн до рішення у справі про законність договорів bail-in

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА