10:52 22.07.2021

Росія звернулася до ЄСПЛ зі скаргою на Україну

1 хв читати
Росія звернулася до ЄСПЛ зі скаргою на Україну

Росія вперше звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з міждержавною скаргою на іншу державу - Україну.

"Російська Федерація звернулася до Європейського Суду з прав людини з міждержавною скаргою проти України на підставі статті 33 Конвенції про захист прав людини та основних свобод", - заявили в Генпрокуратурі РФ.

Це перша в історії Росії міждержавна заява, подана владою РФ до ЄСПЛ.

"Звернення покликане привернути увагу європейського суду і всього світового співтовариства до грубих і систематичних порушень прав людини українською владою, зафіксувати в міжнародно-правовому полі численні факти злочинних діянь, змусити владу України припинити їх вчинення, здійснити належне розслідування і негайно притягнути винних осіб до відповідальності, відновити мир і згоду на території України", - сказали в Генпрокуратурі.

Більшість скарг до ЄСПЛ подають окремі особи, групи людей, компаній або НВО, але держави також можуть подавати скарги. Ця можливість передбачена статтею 33 Європейської конвенції про права людини, в якій зазначено, що будь-яка сторона може передати до суду скаргу на будь-які ймовірні порушення положень Конвенції та протоколів, допущені іншою країною.

З моменту набуття чинності Конвенцією про захист прав людини в 1953 році до ЄСПЛ було подано трохи менше ніж 30 міждержавних скарг.

Дотепер проти Росії було подано чотири такі скарги від Грузії, дев'ять від України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА