Інтерфакс-Україна
07:16 27.07.2021

Республіканці просять зустрічі з Байденом щодо ситуації на Кубі

2 хв читати
Республіканці просять зустрічі з Байденом щодо ситуації на Кубі

Група з 19-ти законодавців-республіканців звернулася до президента США Джо Байдена з проханням про зустріч для обговорення поточної ситуації на Кубі.

"Ми просимо про зустріч з вами якомога швидше, щоб обговорити, як Конгрес і ваша адміністрація можуть працювати разом, щоб покласти край репресивному комуністичному режиму в Гавані і звільнити кубинський народ. Зараз саме час діяти", - йдеться в листі конгресменів, опублікованому на сайті одного з його авторів - сенатора Марко Рубіо.

На їхню думку, саме зараз США "повинні підтримати наших кубинських братів і сестер, які прагнуть взяти під контроль своє майбутнє".

Законодавці заявили, що вони "стурбовані тим, що цей ключовий момент упускається через нерішучість, бюрократію і нездатності керувати".

11-12 липня в Гавані і низці великих міст Куби пройшли масові акції проти погіршення умов життя, зокрема в зв'язку з пандемією COVID-19. Заворушеннями були охоплені не менше 50 міст і населених пунктів країни. Серед протестувальників звучали і політичні гасла. У Гавані люди пройшли головною набережною в бік центру столиці і зібралися біля будівлі Капітолію.

Виступи супроводжувалися актами вандалізму, зокрема і щодо народної революційної поліції. Поліцейські і співробітники спецслужб у цивільному здійснювали арешти.

У Гавані заявили, що за організацією цих виступів стоять США.

У свою чергу, адміністрація США ввела санкції проти міністра оборони Куби Альваро Лопеса Мієри в рамках "закону Магнітського" через демонстрації в цій державі. Пізніше Байден пообіцяв, що його адміністрація продовжить запроваджувати санкції проти керівників Куби.

У понеділок США разом із групою приблизно з 20 інших країн опублікували заяву, в якій засудили арешт протестувальників на Кубі. У заяві міститься наполегливий заклик до Гавани "поважати права і свободи кубинського народу".

Австрія, Бразилія, Колумбія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Еквадор, Естонія, Гватемала, Греція, Гондурас, Ізраїль, Латвія, Литва, Косово, Чорногорія, Північна Македонія, Польща, Південна Корея і Україна також підписали заяву.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА