20:01 28.07.2021

МТСБУ ініціює збільшення максимальних страхових виплат за ОСЦПВ

2 хв читати
МТСБУ ініціює збільшення максимальних страхових виплат за ОСЦПВ

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) звернулося до Національного банку України (НБУ) з пропозицією переглянути страхові суми (максимальний розмір виплати) за ОСЦПВ у бік підвищення: до 160 тис. грн за шкоду, заподіяну майну потерпілого, до 320 тис. грн - за шкоду життю та здоров'ю.

Як повідомляється на сайті МТСБУ, також пропонується збільшити ліміт виплат за європротоколом до 80 тис. грн.

На сьогодні страхові суми становлять 130 тис. грн і 260 тис. грн відповідно, ліміт виплат за європротоколом - 50 тис. грн. Востаннє страхові суми змінювалися розпорядженням Нацкомфінпослуг за поданням МТСБУ у вересні-2019. Як встановлено чинним законодавством, розмір страхових сум підвищується відповідно до показника інфляції.

МТСБУ також зазначає, що за підсумками першого кварталу 2021 року на виплати за шкоду майну, що перевищують суму в 130 тис. грн, припадає 0,65% загальної кількості виплат, здійснених страховиками ОСЦПВ, при цьому сума таких виплат становить понад 4,3% загальної.

"Підвищення страхових сум за ОСЦПВ стане кроком до справедливішої та ефективнішої системи захисту прав потерпілих у ДТП. (...) Крім того, після останнього підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 6 тис. грн утворилася колізія щодо виплат за шкоду життю та здоров'ю. У законі "Про ОСЦПВ" розмір таких виплат встановлюється в прив'язці до розміру мінімальної заробітної плати, а в деяких випадках, наприклад, у разі смерті або інвалідності потерпілого, розрахункова виплата може перевищувати розмір страхової суми. Перегляд страхових сум вирішить і цю проблему", - зазначає генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

На думку МТСБУ, зростання ліміту виплат за європротоколом сприятиме підвищенню довіри українських автовласників до такого способу оформлення ДТП. У січні-травні 2021 року кількість вимог, врегульованих за європротоколом, зросла на 34% порівняно з аналогічним періодом минулого року. За європротоколом постраждалим виплачено понад 270 млн грн, що становить третину загальної суми виплат (+45%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РФ атакувала Полтавську область із повітря, пошкоджено інфраструктуру - ОВА

Серед основних версій убивства Фаріон розглядаються її громадська діяльність та особиста неприязнь - Клименко

Трамп обіцяє звести Україну і РФ та укласти мир після обрання президентом США - розмова із Зеленським

Зеленський і Трамп провели телефонну розмову

ЗЕЛЕНСЬКИЙ І ТРАМП ПРОВЕЛИ ТЕЛЕФОННУ РОЗМОВУ І ДОМОВИЛИСЯ ОБГОВОРИТИ ПІД ЧАС ОСОБИСТОЇ ЗУСТРІЧІ, ЯКІ КРОКИ МОЖУТЬ ЗРОБИТИ СВІТ СПРАВЕДЛИВИМ І МІЦНИМ

Війська РФ завдали 65 авіаударів по позиціях ЗСУ і населених пунктах України - Генштаб

Справу про замах на Фаріон перекваліфіковано на «умисне вбивство» - поліція

Окупанти 28 разів намагалися прорвати оборону на покровському напрямку - Генштаб

Ірина Фаріон померла в лікарні внаслідок вогнепального поранення

ІРИНА ФАРІОН ПОМЕРЛА В ЛІКАРНІ - ПРЕС-СЛУЖБА ПЕРШОГО МЕДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ЛЬВОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА