18:44 29.07.2021

Концесія у сфері охорони здоров'я дасть змогу створити можливості для розвитку медзакладів і медпрацівників - Ляшко

3 хв читати
Концесія у сфері охорони здоров'я дасть змогу створити можливості для розвитку медзакладів і медпрацівників - Ляшко

Концесія у сфері охорони здоров'я дасть змогу залучити приватні інвестиції для розвитку медзакладів і медичних працівників, вважає міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Ми маємо дати шанс зайти в цю сферу приватному капіталу. Наявних механізмів фінансування та управління медичними закладами не завжди достатньо для повноцінної реалізації всіх необхідних завдань у системі охорони здоров'я. Концесія спрямована вирішити більшість питань, зокрема, за рахунок приватного капіталу зберегти соціальні функції та водночас створити можливості для розвитку медзакладів і їхніх працівників. Цей приклад працює в багатьох країнах світу", - сказав він під час презентації законопроекту про концесію у сфері охорони здоров'я на спільному засіданні президії Конгресу місцевих і регіональних влад при главі держави та Національної ради реформ.

За словами Ляшка, базового закону про концесію виявилося недостатньо для сфери охорони здоров'я.

"Концесія в Україні отримала поштовх два роки тому, коли було ухвалено базовий закон. Але для сфери охорони здоров'я його виявилося недостатньо - складність процедур і відсутність якісного регулювання лякає і власників медзакладів, і інвесторів. Сфера охорони здоров'я може стати взірцевою, повністю розкрити можливості такого партнерства й дасть змогу залучити приватні інвестиції для виконання важливих соціальних функцій держави - захисту та збереження здоров'я громадян", - сказав він.

Як зазначив міністр, законопроект пропонує низку змін до базового закону про концесію, щоб забезпечити можливість зобов'язати концесіонера виконувати деякі соціальні обов'язки, а пацієнтам дати можливість отримувати високоякісну безкоштовну медичну допомогу в рамках програми медгарантій:

- концесіонер має зберігати належний обсяг медичної допомоги в розрізі всіх передбачених пакетів;

- забезпечити розвиток закладу та його відповідність новим вимогам до багатопрофільних лікарень, які змінюватимуться протягом усього періоду концесії (орієнтовний період концесії, який пропонує законопроект, має становити 30 років);

- концесіонер повинен працевлаштувати всіх медпрацівників і забезпечити збільшення зарплат, а також не допустити звільнення медпрацівників;

- рішення про передання в концесію має прийматися, виходячи з суб'єктивних потреб за єдиними уніфікованими критеріями; такий підхід має відображатися в договорах про концесію;

- для забезпечення безперервності надання меддопомоги концесіонер матиме можливість використовувати наявні ліцензії закладів і виконувати повний перелік функцій, передбачених у ліцензії на медпрактику, що скоротить коло проходження бюрократичних процедур.

Міністр зазначив, що пріоритетними медзакладами для концесії мають бути багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування.

"Наш законопроект пропонує спростити й уніфікувати процедуру до шести місяців, яка зумовить мінімізацію корупційних ризиків під час ухвалення рішень, стандартизує процедури, впровадить електронні аукціони тощо", - додав Ляшко.

"Новий законопроект дасть змогу системі охорони здоров'я використовувати в повному обсязі інвестиції та залучити системних інтеграторів, які керують медичними закладами у світі", - у свою чергу прокоментував голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький (фракція "Слуга народу").

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА