Інтерфакс-Україна
11:07 30.07.2021

СБУ викрила міжрегіональну групу інтернет-агітаторів, яка закликала громадян змінити межі території України й насильно захопити владу в країні

2 хв читати
СБУ викрила міжрегіональну групу інтернет-агітаторів, яка закликала громадян змінити межі території України й насильно захопити владу в країні

Кіберспеціалісти Служби безпеки України викрили розгалужену міжрегіональну мережу інтернет-агітаторів, якими керували куратори з Росії, вони поширювали в соцмережах заклики до зміни меж території України й насильницького захоплення влади в країні, повідомляє прес-служба СБУ в п'ятницю.

"Під час обшуків за місцем проживання викритої ворожої агентури правоохоронці виявили комп'ютерну техніку та засоби зв'язку з доказами протиправної діяльності", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що на Закарпатті викрито посадовця місцевого підрозділу Держслужби з надзвичайних ситуацій, який закликав до порушення територіальної цілісності української держави.

"Свої "публікації" він розміщував у соціальних мережах. Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила факти незаконних дій", - наголошують у спецслужбі.

Уточнюється, що слідчі органів безпеки вже повідомили зловмисникові про підозру за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Крім того, в Київській області заблоковано протиправну діяльність жителя Броварів, який використовував соцмережі для пропаганди агресивної війни, а на Одещині викрили агента ворожої мережі, який агітував за зміни меж території України та захоплення влади.

"Свій контент він поширював через інтернет-ресурси, підконтрольні ватажкам незаконних збройних формувань так званих Л/ДНР", - повідомляють правоохоронці.

Вони зазначають, що у Львівській області викрито інтернет-агітатора, який напередодні святкування Дня Хрещення Київської Русі-України поширював деструктивний контент, зміст якого порушував рівноправність громадян і міг призвести до дестабілізації суспільно-політичної обстановки в регіоні.

У Вінницькій області було викрито місцевого жителя, який адміністрував декілька антиукраїнських угруповань в одній із соціальних мереж. Агітатор закликав до насильницької зміни влади і порушення територіальної цілісності України.

"СБУ продовжує системну роботу щодо запобігання загрозам безпеці держави від інформаційно-підривної діяльності іноземних спецслужб", - резюмують у спецслужбі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В країнах НАТО зростає розуміння, що запобігання вступу України до НАТО є не метою Путіна, а інструментом її досягнення – Єрмак

В ЄБА закликають до дискусії щодо проблемних питань бронювання від мобілізації

У Харкові і Запоріжжі зафіксовані влучання БПЛА по будівлі ТЦК і прилеглим територіям, є поранені – Сухопутні війська

Зеленський розраховує на виконання партнерами усіх домовленостей щодо захисту України

Окупанти знов вдарили по Харкову, постраждали 11 мирних мешканців

Данський фонд інвестує $5 млн в українську оборонну промисловість – Кабмін

Лідери БРІКС застерігають проти заходів, що підривають світову торгівлю

Наступний саміт БРІКС пройде в Індії

Мінрозвитку побудує житловий квартал для маріупольців у Білій Церкві

Окупанти атакують Запоріжжя дронами, поранені 10 жителів – обладміністрація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА