19:43 02.08.2021

Зеленський підписав закон про вдосконалення організації корпоративного управління в банках

2 хв читати
Зеленський підписав закон про вдосконалення організації корпоративного управління в банках

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках (1587р-ІХ), який Верховна Рада ухвалила 30 червня.

Як повідомляє прес-служба глави держави в понеділок, цей документ допоможе підвищити якість роботи банків в Україні, сприятиме стабільності банківського сектора і посилить захист прав вкладників та інших кредиторів.

Крім того, закон націлений на адаптацію банківського законодавства України до правових норм Європейського Союзу.

"Зокрема він зміцнює корпоративне управління в банках шляхом підвищення відповідальності ради та правління фінустанови за ухвалені рішення. Також розширюється перелік питань, що належать до виключної компетенції ради банку. Водночас встановлюються вимоги до членів ради і правління банку щодо їх колективної придатності", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що документ також упроваджує трирівневу систему внутрішнього контролю банку, яка повинна бути інтегрована в систему корпоративного управління.

"Це сприятиме поліпшенню якості управління банками, включно з управлінням ризиками", - наголошують в Офісі президента.

Там уточнюють, що закон також прописує нову структуру капіталу банку, зокрема - вимоги до формування буферів капіталу. Встановлюються вимоги щодо достатності внутрішнього капіталу і ліквідності банку з урахуванням можливих ризиків. Розширюються повноваження Національного банку в сфері нагляду.

"Крім того, удосконалюються положення щодо здійснення консолідованого нагляду за банківськими групами, узгодження придбання або збільшення істотної участі в банках, посилюються вимоги щодо ліцензування банків і акціонерів", - резюмують в ОП.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА