Інтерфакс-Україна
14:50 05.08.2021

Українця Ільвера Аметова в окупованому Криму засудили до 8 місяців обмеження волі

2 хв читати
Українця Ільвера Аметова в окупованому Криму засудили до 8 місяців обмеження волі

Окупаційна влада засудила громадянина України, кримського татарина Ільвера Аметова до 8 місяців обмеження волі за нібито "незаконне придбання та зберігання зброї", повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Вирок ухвалив так званий Судакський міський суд у тимчасово окупованому Криму. Рішення "суду" є ще одним прикладом переслідування за участь у меджлісі, оскільки до окупації Ільвер Аметов був членом представницького органу кримськотатарського народу. Під час обшуку у вересні 2019 року з його домашнього музею було вилучено старовинні експонати зброї, які він колекціонував понад 20 років. Антикварні предмети є частиною культурної спадщини кримськотатарського народу", - написала омбудсмен на сторінці у Facebook.

Денісова зазначила, що тепер він має щомісяця з'являтися до "місцевого відділу поліції", не виїжджати за межі Судака, також йому заборонено залишати приміщення вночі.

"Російська Федерація восьмий рік переслідує за надуманими обвинуваченнями кримських татар у порушення ст. 10 Європейської Конвенції про захист прав людини. Ігноруючи вимогу Міжнародного суду ООН про зняття заборони на діяльність меджлісу, держава-окупант продовжує практику ганебних "судилищ" - репресій проти кримськотатарського народу", - наголосила вона.

Омбудсмен також закликала міжнародне співтовариство застосувати всі наявні важелі впливу на РФ, щоб змусити її припинити порушувати права людини та основоположних свобод, незаконне переслідування громадян України та притягнення їх до відповідальності за злочини, які вони не скоювали.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін надав право на отримання дозволу на імміграцію особі з подружжя загиблого за Україну іноземця

Антикорупційні органи викрили прокурора Офісу генпрокурора та адвокатів на підбурюванні до підкупу начебто прокурорів САП та суддів ВАКС

У РФ понад 500 танкерів тіньового флоту – Зеленський

Україна та ЄС вийдуть на виробництво артилерійського пострілу рівня РФ у 2026 році – Зеленський

Більшість українців виступає проти територіальних поступок у війні з Росією – опитування

Росіяни готують провокації щодо полонених на території Білорусі для тиску на Україну – Зеленський

Завдяки українським ударам вглиб РФ у ворога дефіцит бензину до 20% - Зеленський

Росіяни завдали 1550 ударів по Чернігівщині, Сумщині і Полтавщині за останній місяць – Зеленський

РФ перебила лінії електропостачання ЗАЕС з двох боків, повідомив Зеленський

Путіну потрібно буде поховати 1 млн своїх людей, щоб взяти схід України, – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА