19:57 05.08.2021

Рівень забруднення повітря в Кривому Розі в липні зберігся на рівні "дуже високий" через незначні опади та спеку

2 хв читати
Рівень забруднення повітря в Кривому Розі в липні зберігся на рівні "дуже високий" через незначні опади та спеку

Рівень забруднення повітря в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області в липні поточного року за індексом забруднення атмосферного повітря зберігся на рівні "дуже високий" через невелику кількість опадів та спекотну погоду, найбільше забруднення зафіксовано в Інгулецькому районі, повідомляється в щомісячному бюлетені забруднення атмосферного повітря за минулий місяць, оприлюдненому управлінням екології на сайті Криворізького міськвиконкому в четвер.

За даними Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗАП) Кривого Рогу, протягом минулого місяця спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) щодо пилу в 131 випадку (50% проб), формальдегіду - у 71 випадку (14%), фенолу - у восьми випадках (2%), оксиду вуглецю - у восьми випадках (3%) і діоксиду азоту - у шести випадках (2%).

Середньомісячні концентрації діоксиду сірки, оксиду вуглецю, оксиду азоту та аміаку на всіх п'яти постах спостережень міста не перевищували санітарно-гігієнічних норм, констатується у довідці. Щодо пилу фіксувалося перевищення на всіх п'яти пунктах спостережень, щодо діоксиду азоту та формальдегіду - також на всіх п'яти постах. Крім того, в Центрально-Міському районі спостерігалося перевищення ГДК щодо фенолу в 1,33 раза.

Як повідомлялося, у першому кварталі 2021 року викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря міста залишилися на рівні аналогічного періоду минулого року і становили 56,26 тис. тонн. Водночас протягом I кварталу 2021 року промислові підприємства "ArcelorMittal Кривий Ріг", ТОВ "Рудомайн", "Південний ГЗК", "Центральний ГЗК", "Інгулецький ГЗК" і "Північний ГЗК" здійснили 46 масових вибухів у кар'єрах. Викиди забруднювальних речовин в атмосферу під час масових вибухів у кар'єрах за I квартал 2021 сягнули 663 тонн, зокрема пилу - 575 тонн, оксиду вуглецю - 49 тонн, діоксиду азоту - 39 тонн.

Завдяки вживанню підприємствами заходів зі скорочення викидів під час здійснення вибухів вдалося запобігти викидам в атмосферу 2,4 тис. тонн забруднювальних речовин.

Раніше начальник управління екології Світлана Охотнікова повідомляла агентству "Інтерфакс-Україна", що управління першим в Україні створило моніторингову мережу зі спостереження за станом атмосферного повітря на підставі даних лабораторій розташованих у місті підприємств.

Основними джерелами забруднення атмосфери викидами металургійних підприємств є коксохімічне, агломераційне, доменне, феросплавне та сталеплавильне виробництва. При цьому, зокрема, коксохімвиробництво забруднює атмосферу оксидами вуглецю та сірки, а також пилом. Аглофабрики виділяють оксиди сірки і вуглецю, а пил містить залізо і його оксиди, оксиди марганцю, магнію, фосфору, кремнію, кальцію, іноді частинки титану, міді, свинцю.

Доменне виробництво характеризується утворенням великої кількості доменного газу, що містить оксиди вуглецю й сірки, водень, азот, деякі інші гази та велику кількість колошникового пилу, що містить оксиди заліза, кремнію, марганцю, кальцію, магнію, частки шихтових матеріалів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський провів засідання РНБО: Уряду протягом трьох днів доручено розпочати опалювальний сезон

У РНБО планують облаштувати на лініях розмежування з ОРДЛО та Кримом пункти зв'язку з органами влади

У США "бустерну дозу" вакцини від COVID-19 отримують частіше, ніж перший компонент препарату

Зеленський затвердив Концепцію реформування Держспецзв'язку

Україні треба збільшити вакцинацію до 350-400 тис. на добу для запобігання зростанню померлих понад 1 тис. на добу

У Міносвіти ухвалено рішення про переведення більшості вишів із 25 жовтня на канікули

Брюссель не фінансуватиме встановлення загороджувальних споруд на зовнішніх кордонах ЄС

Запит нардепа Неклюдова до президента на впровадження санкцій проти корпорації "Рошен" підтримали 153 парламентарії

На Донбасі після 11:00 було шість обстрілів із боку російських найманців, поранено ще одного військового

У Львові закрили чотири магазини за порушення правил карантину

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА