13:14 09.08.2021

Справу за обвинуваченням Чауса у хабарництві незабаром буде направлено до суду, причетність спецслужб до зникнення екс-судді ще розслідується - директор НАБУ

3 хв читати
Справу за обвинуваченням Чауса у хабарництві незабаром буде направлено до суду, причетність спецслужб до зникнення екс-судді ще розслідується - директор НАБУ

Директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник розраховує на швидке ознайомлення захисту з матеріалами справи за обвинуваченням екс-судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса в отриманні хабара та передачу справи до суду.

"Просили арешт, але суд обрав цілодобовий домашній арешт. Наскільки я знаю, прокуратура апелює це рішення", - сказав Ситник у понеділок на прес-конференції в Києві, говорячи про "справу Чауса".

Він нагадав, що минулої п'ятниці прокурори ухвалили рішення про завершення досудового розслідування та відкриття матеріалів стороні захисту.

"Справа має відносно невеликий обсяг матеріалів, і, я сподіваюся, що найближчим часом ця справа буде направлена до суду", - сказав Ситник, додавши, що в цьому провадженні йдеться лише про отримання неправомірної вигоди.

При цьому директор НАБУ зазначив, що НАБУ продовжує розслідування справи за фактом можливої причетності посадових осіб українських спецслужб до зникнення Чауса. "У цій справі тривають слідчі дії", - сказав він.

Ситник утримався від докладнішої інформації, зазначивши, що справа має резонанс в суспільстві і передчасна інформація може зашкодити слідству.

Як повідомлялося, Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) на засіданні з обрання запобіжного заходу Миколі Чаусу, яке тривало 10 годин, помістив екс-суддю під домашній цілодобовий арешт із носінням електронного браслета терміном до 18 серпня.

Чауса спіймали на хабарі у $150 тис. 9 серпня 2016 року. За даними місцевої преси, він обіцяв ухвалити "потрібне рішення" у справі про торгівлю наркотиками. Отримані гроші суддя закопував на своєму городі в літрових банках. Заарештувати Чауса відразу не змогли - не було дозволу Верховної Ради. Доки отримували дозвіл, суддя втік із країни. Чаус прилетів до Кишинева приватним літаком із вказівкою службам аеропорту не оглядати борт і в'їхав до Молдови нелегально, а наприкінці 2016 року здався поліції. ЗМІ писали, що йому вдалося уникнути арешту й екстрадиції завдяки заступництву з боку тодішнього президента України Петра Порошенка і молдовського олігарха Володимира Плахотнюка.

У Молдові Чаус подав заяву про надання йому політичного притулку. Президент відхилив його прохання, після чого адвокати Чауса намагалися оскаржити рішення в судах. Розгляд тривав понад два роки. У середині березня 2021 року колегія цивільних, комерційних і адміністративних спорів Вищої судової палати відмовила Чаусу в наданні політичного притулку в Молдові, рішення було остаточним й оскарженню не підлягало.

Невідомі викрали Чауса 3 квітня в центрі Кишинева. Його місце знаходження було невідоме, але він кілька разів виступав з відеозверненнями до своєї дружини в інтернеті, в яких заявляв, що його ніхто не викрадав і він перебуває в безпеці.

30 липня стало відомо, що Чауса знайшли в селі Мазурівка у Вінницькій області. Працівники Національної поліції після прибуття намагалися затримати Чауса, проте співробітники СБУ "відбили" екс-суддю у поліцейських і відвезли в невідомому напрямку. Національне антикорупційне бюро України ідентифікувало автомобілі, якими працівники СБУ перевозили Чауса, і намагалося зупинити їх, проте спецслужба ігнорувала запит НАБУ. Чауса доправили в Центральне управління СБУ на вул. Володимирській у Києві.

Пізніше прес-центр СБУ повідомив, що Чаус сам звернувся до співробітників СБУ із заявою про викрадення та позбавлення волі. Адвокат екс-судді повідомив, що Служба безпеки України не затримала Чауса, він перебуває під захистом відомства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США готуються підписати контракти на озброєння для України на $6 млрд

"Укрзалізниця" тимчасово змінить рух приміських потягів через обстріл Харківщини

Канада вітає повернення депортованих до РФ дітей і сприятиме поверненню ще тисяч

Україна і Японія обговорили створення спецтрибуналу для РФ за воєнні злочини

Кулеба вітає доповідь Московського механізму ОБСЄ щодо свавільного утримання РФ українських цивільних осіб

Учасники завтрашнього "Рамштайну" обговорять, як допомогти Україні подолати складнощі, що накопичилися за час відсутності американської підтримки

Данія збільшить військову підтримку України ще на 4,4 млрд данських крон у 2024 році

Українська авіація завдала за добу ударів по 8 місцях скупчення окупантів

Оборонний пакет США потрібно направити в Україну якнайшвидше - розмова Зеленського з американськими партійними лідерами

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 50 авіаударів по Україні, обстріляли понад 110 населених пунктів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА