Інтерфакс-Україна
11:29 11.08.2021

СБУ нейтралізувала міжрегіональну мережу агітаторів, які діяли за вказівкою російських спецслужб

2 хв читати
СБУ нейтралізувала міжрегіональну мережу агітаторів, які діяли за вказівкою російських спецслужб

Співробітники Служби безпеки України викрили в кількох регіонах країни мережу інтернет-агітаторів, які за наказом спецслужб РФ поширювали заклики до насильницької зміни конституційного ладу в Україні, а також до зміни кордонів держави, повідомляє прес-служба СБУ.

"За завданням "кураторів" зловмисники закликали до ведення агресивної війни та зміни меж державного кордону України. Для провадження інформаційно-підривної діяльності ворожа агентура використовувала інформацію з пропагандистських інтернет-видань РФ і сайтів незаконних збройних формувань так званих Л/ДНР", - ідеться в повідомленні.

Під час слідчих дій за місцями перебування зловмисників у різних регіонах України правоохоронці виявили комп'ютерну техніку та засоби зв'язку з доказами протиправної діяльності.

Уточнюється, що в Чернігові до 3 років позбавлення волі засуджено агітатора, який через інтернет закликав до зміни кордонів України. Для поширення провокаційних матеріалів він створював і адміністрував у соцмережах спеціалізовані групи.

У спецслужбі наголошують, що суд визнав зловмисника винним за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Вирок уже набув законної сили.

"У Маріуполі блоковано діяльність трьох учасників мережі ворожих інтернет-агентів. Зловмисники популяризували бойовиків незаконних збройних формувань і агітували за зміну меж державного кордону. Свої "публікації" вони розміщували в заборонених в Україні соцмережах", - уточнюють у СБУ.

Зазначається, що слідчі органів безпеки повідомили зловмисникам про підозру за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 436 (пропаганда війни) Кримінального кодексу України.

Крім того, в Запорізькій області викрили жителя Бердянська, який розміщував на персональних сторінках однієї з соцмереж інформацію з закликами до повалення конституційного ладу.

"За викритими фактами тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до інформаційно-підривної діяльності проти державної безпеки України", - резюмують у спецслужбі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Німеччина передала українським правоохоронцям підозрюваного у виробництві та збуті психотропів – Офіс генпрокурора

Зеленський запросив президента Аргентини з візитом до України

ВАР пропонує відшкодувати аграріями втрати за неможливість працювати на сільгоспземлях, де зведено фортифікаційні споруди

Фонд Баффета надасть напряму "Ремонт і виробництво" УЗ технічну допомогу обладнанням на $9,2 млн

П'ять нардепів заявили про готовність взяти ексочільника "Укренерго" на поруки – депутат

Харківʼянка, яка передавала російському військовослужбовцю місця дислокації Сил оборони, отримала 15 років ув'язнення

Юрчишин: слова Путіна про готовність пустити ЗМІ в нібито оточені Куп’янськ і Покровськ - частина пропаганди

Заяви про "оточення" в Купʼянську українських військ є вигадкою - Угруповання Обʼєднаних сил

За ексзаступника голови Верховного суду Львова внесли заставу в 20 млн грн - ВАКС

Путін намагається налякати світ ядерною зброєю, яку РФ не зможе застосувати – ЦПД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА