Інтерфакс-Україна
12:27 11.08.2021

У Запорізькій області викрили творців фейкових органів самоврядування

1 хв читати
У Запорізькій області викрили творців фейкових органів самоврядування

Служба безпеки України в Запорізькій області викрила зловмисників, які планували сформувати псевдодержавні "органи влади" в Мелітополі, повідомляє прес-служба СБУ.

Зазначається, що організатори фейкових "громад" закликали громадян не визнавати легітимних органів державної влади та місцевого самоврядування.

"За даними слідства, декілька місцевих жителів планували створити фейкове самоврядування для розхитування ситуації в регіоні. Для цього вони провели фіктивні "установчі" збори й обрали так званого уповноваженого громадою", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що для того щоб залучити до своїх лав "однодумців", зловмисники обіцяли їм звільнення від сплати податків, а також непідсудність органам судової влади України.

"Під час слідчих дій правоохоронці виявили у зловмисників печатки псевдодержавних утворень, комп'ютерну техніку та документальні матеріали з доказами протиправної діяльності. Вилучені матеріали направлено на експертизу", - повідомляють у спецслужбі.

Там додають, що в межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності організаторів незаконних дій.

Заходів із викриття правопорушення вживали співробітники Управління СБУ в Запорізькій області спільно зі слідчими Національної поліції і під процесуальним керівництвом Запорізької обласної прокуратури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

17 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Експорт російської нафти впав до найнижчого за три роки рівня – ЗМІ

ВМС Швеції зафіксувало озброєних військовослужбовців на борту суден тіньового флоту РФ

Мерц допустив пряму військову протидію європейського контингенту в Україні у випадку вторгнення РФ - ЗМІ

Законопроєкт про санкції за купівлю та сприяння імпорту російської нафти внесли на розгляд Сенату США – Стефанішина

Стармер розпорядився провести термінову перевірку іноземного втручання у британську політику- ЗМІ

Трамп підписав указ, який ще більше обмежує в'їзд іноземців на територію США

Двох цивільних поранено внаслідок удару російського БпЛА в Запоріжжі – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 255 ворожих атак - Генштаб

Безплатні шкільні обіди будуть доступні для всіх школярів з 2026р - Бережна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА