Інтерфакс-Україна
17:26 11.08.2021

Прес-секретар Зеленського: заява Резнікова про розміщення американських підрозділів в Україні - роздуми, а не намір

2 хв читати
Прес-секретар Зеленського: заява Резнікова про розміщення американських підрозділів в Україні - роздуми, а не намір

Прес-секретар президента України Сергій Никифоров зазначає, що заяву віце-прем'єра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова про можливість розгортання сил протиповітряної оборони (ППО) та розміщення американських підрозділів на території України у відповідь на мілітаризацію Чорного моря російською стороною варто на сьогодні розцінювати не як конкретні наміри, а як його міркування про можливість посилення безпеки країни.

"Я гадаю, що цю заяву пана Резнікова варто трактувати не як намір, а як гіпотетичну можливість або гіпотетичний варіант посилення безпеки в Україні - це не те, що Україна серйозно розраховує найближчим часом вдатися до запрошення американців та встановлення військових баз", - сказав Никифоров на брифінгу в середу.

За його словами, це питання залежить також і від консенсусу в українському суспільстві, бажання самого НАТО і "від готовності прийняти той факт, що будь-які кроки в цьому напрямі сильно роздражнять нашого північного сусіда". "Тому це, я гадаю, просто роздуми про те, як нам посилити нашу безпеку, безпеку в Україні, безпеку в регіоні", - додав прес-секретар глави держави.

При цьому на запитання, чи планує глава Української держави Володимир Зеленський порушувати відповідне питання під час своєї поїздки до Вашингтона та зустрічі з американським керівництвом, Никифоров відповів: "Щодо намірів президента, я коментувати не можу, якщо таке питання порушується, ми повідомимо вам, я маю на увазі, під час переговорів, повідомимо постфактум".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА