Інтерфакс-Україна
14:22 17.08.2021

Понад половина українців вважають шкідливим для країни отримання кредиту від ЄС на підставі низки зобов'язань - соцопитування

2 хв читати
Понад половина українців вважають шкідливим для країни отримання кредиту від ЄС на підставі низки зобов'язань - соцопитування

54,6% українців вважають шкідливим отримання Україною кредиту від ЄС у розмірі EUR1,2 млрд на підставі зобов'язань дозволити величезні зарплати для членів наглядових рад державних компаній, до яких входять багато іноземців, віддати іноземцям можливість закуповувати ліки для України, поставити схвалених людей на чолі податкової, митниці та судової системи, свідчать результати моніторингового опитування населення України "Динаміка соціально-політичних настроїв та оцінок населення України" Центру "Соціальний моніторинг".

За даними дослідження, презентованого в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок, 19,3% опитаних вважають це ні корисним, ні шкідливим. 13% назвали це корисним, а 13,1% не відповіли на запитання.

75,5% опитаних не підтримують зобов'язання, які взяла на себе українська влада в домовленостях із Міжнародним валютним фондом щодо впровадження ринкових цін на газ і тепло для населення. 14,7% - підтримують ініціативу, 9,8% - не змогли дати відповідь на запитання.

82,7% зазначили, що не згодні з тим, щоб українська влада в межах домовленостей із МВФ брала на себе зобов'язання щодо скорочення кількості шкіл і вчителів. Згодні з цим 9,4%, 7,9% - не відповіли на запитання.

65,8% респондентів зауважили, що не згодні з тим, щоб у межах домовленостей із МВФ українська влада брала на себе зобов'язання щодо продовження реформи системи охорони здоров'я, відомої як "Реформа Уляни Супрун". Згодні на це 20,4% тих, хто взяв участь в опитуванні, 13,8% - не визначилися з відповіддю.

7,7% респондентів вважають, що українська влада у своїй економічній політиці повністю незалежна, 42,6% - "в якихось питаннях - незалежна, в інших - на неї впливають інші країни і міжнародні організації", 42,8% - "повністю залежна від впливу інших країн і міжнародних організацій". Вагалися з відповіддю 6,9%.

15,2% відповіли, що запрошення іноземних громадян на роботу до українських органів влади (Кабінет Міністрів, керівниками областей) і для управління українськими державними компаніями ("Укрзалізниця", "Нафтогаз" тощо) було корисним (15,2%). 28,4% зазначили, що "ні корисним, ні шкідливим, 46,6% - шкідливим. 9,8% не відповіли на запитання.

Опитування проводили з 2 до 11 серпня 2021 року, у ньому взяли участь 3 012 респондентів. Метод збору інформації - особисте інтерв'ю за місцем проживання респондента, стандартне відхилення - 1,1-1,9%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голови Мінспорту, Мінфіну, МОЗ, МВС та Мінветеранів залишаться на посадах, стверджує Железняк

Зеленський запропонував Юлії Свириденко очолити уряд України

Кабмін призначив брата ексголови Рахункової палати Пацкана заступником голови Держслужби України у справах дітей

Зеленський та Келлог обговорили питання посилення ППО, спільне виробництво та закупівлю зброї, нові санкції проти РФ

Через удар ворожого БпЛА по Харкову пошкоджено зупинку громадського транспорту, без постраждалих

Кабмін перерозподілив 106 млн грн видатків із санаторного лікування на навчання медиків та спецдопомогу

Кабмін вніс до Держреєстру пам’яток два об’єкти спадщини в Києві

У Харкові пролунав вибух, інформація про наслідки перевіряється - мер

Окупанти втретє атакували Сумську громаду, пошкоджений медзаклад, поранена людина

Уряд спрямовує 322 млн грн на зарплати фахівців з супроводу ветеранів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА