Інтерфакс-Україна
15:45 18.08.2021

В Україні відсутність щеплення проти COVID-19 не є підставою для відмови в прийомі дитини на навчання - МОЗ

2 хв читати
В Україні відсутність щеплення проти COVID-19 не є підставою для відмови в прийомі дитини на навчання - МОЗ

Відсутність щеплення проти COVID-19 не є підставою для відмови в прийомі дитини на навчання, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Міністерстві охорони здоров'я.

"Наразі вакцинація дітей проти COVID-19 передбачена тільки в окремих випадках", - зазначили у відомстві.

У МОЗ нагадали, що наказом від 17 липня затверджено рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики про можливість вакцинації дітей старше 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Зокрема, з огляду на наявні наукові дослідження, рекомендації ВООЗ і відповідні зміни в інструкції вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech, цю вакцину дозволено використовувати в Україні для дітей старше 12 років у разі, якщо дитина має високі ризики тяжкого перебігу та розвитку ускладнень після COVID-19 через супутні хвороби, для об'єднання сім'ї дитина виїжджає до країни, де для перетину кордону потрібен сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19, або міжнародне свідоцтво про вакцинацію, або вона виїжджає на навчання до країни, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19, або міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Крім того, вакцинація дітей від 12 років допускається, якщо дитина є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19, а також якщо дитина приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer і має відповідні підтверджувальні документи.

Для отримання вакцини батьки дітей 12-15 років або самі діти віком 16-17 років звертаються до педіатра або сімейного лікаря дитини.

У процесі вакцинації дітям старше 12 років вводять дві дози по 0,3 мл вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech з інтервалом у 21-28 днів. Водночас у МОЗ наголошують на необхідності дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцини проти COVID-19 і вакцини проти інших хвороб, за винятком екстреної вакцинації.

Вакцинація дітей з онкопатологією, які перехворіли на COVID-19, має відбуватися незалежно від терміну, що минув після перенесеного COVID-19.

Пріоритет у вакцинації проти COVID-19 будь-якою доступною вакциною мають особи, які постійно проживають разом із маломобільною дитиною або доглядають за нею.

У разі наявності живої черги в пункті або в центрі вакцинації таким дітям надається пріоритет.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти удвічі наростили обстріли міст і сіл Донецької області, двоє цивільних загинули, 10 поранені

Критично важливими в України є 9216 релігійних організацій - оновлений перелік Держетнополітики

Київ не втручається у справу українця, затриманого в Польщі у справі "Північних потоків", але консультує його, – посол

Український фільм "Ти - космос" здобув головну нагороду на Future Gate Sci-Fi Film Festival в Чехії

Виробник хумусів Yofi зупинив роботу після російського обстрілу

Зустріч президента з фракцією "Слуга народу" відбудеться після голосування в першому читанні Держбюджету-2026

Україна висловила занепокоєння щодо виступів російських культурних діячів у Швейцарії

Внаслідок атак РФ є знеструмлення у кількох регіонах

Прокуратура повідомляє про двох загиблих через нічні атаки ворога у Сумському районі

Російські дрони вночі атакували Ніжин, Прилуки, Семенівку, є влучання у нафтобазу та залізницю – Чернігівська ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА