20:58 20.08.2021

Держатомрегулювання видало Чорнобильській АЕС ліцензію на промислову експлуатацію конфайнмента та об'єкта "Укриття"

2 хв читати
Держатомрегулювання видало Чорнобильській АЕС ліцензію на промислову експлуатацію конфайнмента та об'єкта "Укриття"

Державна інспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) в п'ятницю видала ДСП "Чорнобильська АЕС" ліцензію на право провадження діяльності з переробки, зберігання радіоактивних відходів у межах експлуатації комплексу нового безпечного конфайнмента (НБК) та об'єкта "Укриття".

Як пояснило Держатомрегулювання в повідомленні на своєму сайті, об'єкт "Укриття" являє собою частину промислового майданчика Чорнобильської АЕС разом із сукупністю споруд, сформованих із пошкоджених конструкцій колишнього 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС, а також добудованих після аварії 26 квітня 1986 року нових конструкцій і систем, що служать для контролю і коригування після аварійної ситуації.

"Унікальний об’єкт, аналогів якого немає у світі. ДСП "Чорнобильська АЕС" та орган управління, із можливим залученням зарубіжних та міжнародних організацій, має послідовно та планомірно здійснювати подальші роки щодо перетворення об’єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему", - заявив голова Держатомрегулювання Григорій Плачков під час вручення ліцензії в. о. гендиректору "Чорнобильської АЕС" Валерію Сейді, слова якого наведено в повідомленні.

Ліцензування діяльності з експлуатації конфайнмента, зокрема об'єкта "Укриття", здійснюється як ліцензування окремого виду діяльності: переробка, зберігання радіоактивних відходів, які є й утворюються під час перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, поінформували у Держатомрегулювання.

"Це дуже важлива подія у житті Чорнобильської АЕС. За час дослідно-промислової експлуатації, персонал ДСП "Чорнобильська АЕС" здобув освітні необхідні навички для безпечної експлуатації усіх систем та обладнання нового безпечного конфаймента", - зазначив керівник ДСП "Чорнобильська АЕС". За його словами, першим кроком під час промислової експлуатації об'єкта буде демонтаж нестабільних конструкцій.

Спорудження нового безпечного конфайнмента (НБК) відбувалося в межах міжнародного проекту і коштом Чорнобильського фонду "Укриття", вкладниками якого були 45 країн світу, зокрема Європейська Комісія і за участю Європейського банку реконструкції та розвитку.

Термін служби об'єкта становить 100 років.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський провів засідання РНБО: Уряду протягом трьох днів доручено розпочати опалювальний сезон

У РНБО планують облаштувати на лініях розмежування з ОРДЛО та Кримом пункти зв'язку з органами влади

У США "бустерну дозу" вакцини від COVID-19 отримують частіше, ніж перший компонент препарату

Зеленський затвердив Концепцію реформування Держспецзв'язку

Україні треба збільшити вакцинацію до 350-400 тис. на добу для запобігання зростанню померлих понад 1 тис. на добу

У Міносвіти ухвалено рішення про переведення більшості вишів із 25 жовтня на канікули

Брюссель не фінансуватиме встановлення загороджувальних споруд на зовнішніх кордонах ЄС

Запит нардепа Неклюдова до президента на впровадження санкцій проти корпорації "Рошен" підтримали 153 парламентарії

На Донбасі після 11:00 було шість обстрілів із боку російських найманців, поранено ще одного військового

У Львові закрили чотири магазини за порушення правил карантину

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА