Інтерфакс-Україна
08:15 31.08.2021

У Білому домі будуть раді, якщо РФ і Китай підпишуть заяву десятка країн з безпеки виїзду людей з Афганістану

1 хв читати
У Білому домі будуть раді, якщо РФ і Китай підпишуть заяву десятка країн з безпеки виїзду людей з Афганістану

США вітали б підписання Росією і Китаєм спільної заяви десятка країн, щодо безпеки виїзду цивільних осіб з Афганістану, заявили в понеділок у Білому домі.

"Це - відкритий лист, вони можуть ще його підписати, ми б це вітали", - сказала прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі, відповідаючи на питання журналіста про те, як поставився б Вашингтон до підписання листа Москвою і Пекіном.

Вона зазначила, що США будуть продовжувати роботу з іншими країнами, зокрема з Росією і Китаєм, щоб забезпечити можливість безпечного виїзду іноземців та афганців, що співпрацювали з ними.

Американські ЗМІ пояснюють, що йдеться про заяву, опубліковану держдепом 29 серпня. Підписантами документа значаться близько 100 країн, зокрема, це США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Ізраїль, Італія, Іспанія, Туреччина.

У заяві йдеться, що ті, хто підписав її "віддані гарантуванню того, щоб наші громадяни, резиденти, співробітники, афганці, які працювали з нами, і особи, які перебувають у небезпеці, продовжували вільно залишати Афганістан". У ній наголошується, що "отримані запевнення" з боку "Талібану" про те, що особи, які мають дозволи на в'їзд до країн зі списку підписантів, зможуть "безпечно та впорядковано" відправлятися за цими напрямками.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент призначив заступника начальника Генштабу ЗСУ Острянського першим заступником секретаря РНБО замість Хомчака – укази

ДОТ Міноборони вперше закуповує модульні бронежилети у розширеній комплектації

Рада оборони Харківської області розширила зону обов'язкової евакуації сімей із дітьми з Куп‘янського району

ООН про атаку Росії на гумконвой на Херсонщині: такі удари є абсолютно неприйнятними

Труханов планує оскаржити позбавлення громадянства в суді

Кількість жертв через обстріли Херсону збільшилась до трьох – обладміністрація

Об'єкти теплопостачання на початок жовтня усунули понад 60% виявлених порушень – Держенергонагляд

Перший віцепрем’єр Федоров обговорив з міністром оборони Нідерландів ефективність "лінії дронів"

Експосадовцю Військової академії Одеси повідомлено про підозру в 1,1 млн грн незаконних виплат

Кабмін збільшив до 6 місяців строки виплати компенсацій за працевлаштування переселенців на прифронтових територіях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА