Інтерфакс-Україна
13:08 03.09.2021

Справа "вагнерівців": до Офісу генпрокурора подали заяву про невиконання слідчим ДБР рішення суду

2 хв читати
Справа "вагнерівців": до Офісу генпрокурора подали заяву про невиконання слідчим ДБР рішення суду

Екс-народні депутати Ігор Лапін та Андрій Тетерук разом із співзасновником політичної партії "Демократична сокира" Юрієм Гудименком подали в Офіс генерального прокурора заяву про відмову Державного бюро розслідувань (ДБР) розпочинати кримінальне провадження про можливу держзраду керівництва країни.

"Зранку разом з Андрієм Тетеруком та Ігорем Лапіним подали заяву до Генеральної прокуратури. Приготуватися до неприємностей варто слідчому ДБР, який блокує відкриття провадження проти Зеленського за статтею 111 (державна зрада) щодо "вагнергейту", - написав Гудименко в Telegram-каналі в п'ятницю.

Як пояснив адвокат Ігор Волошин на брифінгу біля будівлі Офісу генерального прокурора, реакція на заяву має надійти протягом доби.

Як повідомлялося, в липні 2021 року Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Державне бюро розслідувань внести відомості за статтею про державну зраду у зв'язку з діями перших осіб держави в контексті проведення операції щодо "вагнерівців" до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

29 липня 2020 року поблизу Мінська було затримано 33 членів ПВК Вагнера.

12 серпня Офіс генерального прокурора (Україна) звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 осіб із російської приватної військової компанії "Вагнера", які "брали активну участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР".

"Усім 28 особам, серед яких дев'ятеро громадян України, було повідомлено про підозру в участі в терористичній організації", - повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

Однак 14 серпня 2020 року стало відомо, що Білорусь віддала Росії 32 із 33 затриманих "вагнерівців".

18 серпня 2020 року низка українських ЗМІ повідомила, що СБУ та Головне управління розвідки Міноборони готували операцію із затримання членів ПВК Вагнера. За версією ЗМІ, вони мали вилетіти з Мінська до Стамбула, але в польоті один із пасажирів мав імітувати погіршення здоров'я, через що літак мав здійснити вимушену посадку в Києві, де "вагнерівців" мали затримати.

ЗМІ стверджували, що про операцію було повідомлено президенту Володимиру Зеленському та главі Офісу президента Андрію Єрмаку, після чого внаслідок просочення інформації про неї довідалися білоруські спецслужби.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Європі продовжує діяти російська мережа агентів і "культурних" організацій, направлених на поширення пропаганди про Захід та Україну – ЗМІ

Шмигаль вважає погодження ЄС створення механізму SAFE надзвичайно потрібним й нагальним рішенням

За моніторинг та зрив західної військової підтримки України у ГРУ РФ відповідає спецпідрозділ хакерів – Міноборони Нідерландів

Туск: корабель "тіньового флоту" РФ здійснював підозрілі маневри біля енергокабелю між Польщею та Швецією

Страти росіянами українських військовополонених набули системного характеру, що вказує на політику, схвалену вищим керівництвом Росії - МЗС

Під загрозою індоктринації перебувають 1,6 млн дітей на тимчасово окупованих територіях – віцеспікер Ради

Кабмін розширив повноваження Мінветеранів в сферах підтримки інтересів ветеранів та членів їхніх родин

Міноборони відновило постачання авіаційного пального від іноземних партнерів для потреб Сил оборони

РФ відмовляється підписувати угоду про відкрите море через економічні інтереси в Арктиці - Greenpeace

Ворог дроном атакував ферму у Семенівській громаді Чернігівської області, загинув працівник ферми

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА